Zabawy weselne

Weselne zabawy kojarzą się niektórym z żenadą i obciachem. Jednak nic bardziej mylnego. Wystarczy, że dobrze przemyślimy zabawy, które znajdą się na naszym weselu i wybierzemy te, które według nas rozbawią i zainteresują naszych gości.


Fot. Photo by rawpixel.com on Unsplash

Test zgodności

Jest to chyba najpopularniejsza zabawa weselna, przy której zarówno goście jak i Para Młoda mają dużo śmiechu. Wodzirej sadza Parę Młoda na dwóch krzesłach tyłem do siebie, wręcza im karteczki "on" "ona" (w przypadku braku kartek można użyć butów Państwa Młodych), w nowocześniejszej wersji tabliczki z ich podobiznami i zaczyna zadawać pytanie. Przykładowo: kto będzie trzymał pieniądze w domu?, kto pierwszy powiedział kocham Cię?, kto jest większym bałaganiarzem?, kto się częściej obraża? itp. Generalnie to Para Młoda powinna dać listę pytań wodzirejowi, które chce aby on zadał, aby potem nie było niemiłych niespodzianek. Para odpowiada na pytania podnosząc jednocześnie do góry tabliczkę lub buta.

Jaka to melodia

Chyba każdy chodź raz, oglądał program Jaka to melodia i mniej więcej domyśla się na czym może polegać ta zabawa :) Wodzirej dzieli chętnych gości na dwie drużyny - Panny Młodej i Pana Młodego (z reguły panie na panów) i Dj zaczyna puszczać utwory. Jeżeli drużyna zna wykonawcę i tytuł piosenki, lider drużyny podnosi rękę i odpowiada. Para Młoda ustala z Djem, jak długo ma trwać ta zabawa i ile piosenek ma zostać puszczonych. W gestii Państwa Młodych leżą także nagrody dla wygranej drużyny.

Baloniki

Do tej zabawy potrzebne jest 12 baloników, do których Wodzirej wcześniej włoży karteczki z deklaracjami, które podczas zabawy będzie składać Para Młoda. Małżonkowie przekłuwają po kolei baloniki i publicznie deklarują się, że po ślubie będą wykonywać czynności wypisane na karteczkach. Przykładowe deklaracje: będę zawsze zmywać po jedzeniu, będę ci robić codziennie masaż, będę po imprezie prowadzić samochód, czy będę zostawać z dziećmi, gdy ty będziesz pić w barze.

Krzesełka

Krzesełka albo gorące krzesła, to zdecydowanie ulubiona zabawa mojego narzeczonego, dlatego też nie mogłam o niej nie wspomnieć. Generalnie jest bardzo dużo odmian tej zabawy. Zawsze jednak, ustawia się dowolną liczbę krzeseł, w rzędzie np. po 6 z każdej strony albo w kółku, a w zabawie bierze udział od kilku do kilkunastu osób. W każdej rundzie jest o jedno krzesło mniej i odpada osoba, która nie zdążyła zająć miejsca. 

Taniec na gazecie

Chyba każdy w podstawówce, czy na urodzinach znajomych brał udział w takiej zabawie. Wodzirej spośród gości weselnych wybiera od kilku do kilkunastu par i wręcza im gazetę. Para, która podczas tańczenia wyjdzie poza gazetę odpada. Co parę minut gra jest przerywana i gazeta składana jest na mniejsze części. Zabawę wygrywa para, która jako ostatnia zostanie na parkiecie.

Gry plenerowe

Gry plenerowe w ostatnim czasie stały się hitem Pinteresta i powoli stają się coraz popularniejsze na polskich weselach. Generalnie polecam je Parom Młodym, które mają śluby w miesiącach wiosennych i letnich (ze względu na pogodę), a także tym, których sale weselne mają ogrody, albo tarasy, gdzie takie gry można zorganizować. Co do wyboru gier wszystko zależy od nas i naszych preferencji. Przykładowo może to być: duża jenga, duże szachy, skoki w workach, ping pong, kręgle, domino czy twister (gry takie można wynająć np. od firm organizujących eventy w waszych miastach). 

Jedzie pociąg z daleka

Zabawa ta kojarzy mi się z dzieciństwem, kiedy to podczas balów w przedszkolu, dzieci bawiły się w pociąg do piosenki Jedzie pociąg z daleka. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby goście weselni także utworzyli pociąg i bawili się do tego znanego przeboju. Aby zabawa nie była nudna, wodzirej co jakiś czas przerywa "przejazd pociągu" i oznajmia na jakiej stacji wszyscy się znajdują. I tak przykładowo, jeżeli będzie to Francja wszyscy muszą zatańczyć kankana, Wiedeń walca, Ateny zorbę, a w Warszawie poleczkę.

Małżeńskie porady

Porady małżeńskie nie są może ruchową zabawą, ale na pewno rozbawią waszych gości. Jest kilka form takiej zabawy, albo można przygotować odpowiednie kwestionariusze do wypełnienia dla gości albo listę pytań, na które muszą oni odpowiedzieć np. kiedy i ile powinniśmy mieć dzieci?, jak powinniśmy nazwać naszego psa?, czy jaki jest przepis na szczęśliwe małżeństwo? Taką listę pytań lub kwestionariusz najlepiej położyć przy księdze gości, gdzie na spokojnie wpisując się do księgi gości, goście będą mogli je wypełnić. 

Jeżeli nadal czujecie niedosyt i chcecie poznać więcej zabaw weselnych, polecam listę 40 najpopularniejszych zabaw wg portalu ślubnego Planowaniewesela.pl - zapraszam TUTAJ.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger