Jak samodzielnie zrobić Candy Bar?

Candy Bar/Słodki Stół, to niekwestionowany weselny hit ostatnich lat. Większość Par Młodych, nie wyobraża sobie wesela bez słodkiego kącika, w którym zaserwuje ulubione smaki babeczek, makaroników, czy cake popsów. 
Ale jak samemu zaaranżować Słodki Stół, bez wynajmowania do tego celu odpowiedniej firmy?


Fot. Photo by Ibrahim Boran on Unsplash

1. Kolor/temat przewodni

Jeżeli mamy już ustalony motyw przewodni wesela np. kolor, Słodki Stół powinien także do niego nawiązywać. Oczywiście, dodanie akcentów kolorystycznych odbiegających od koloru przewodniego nie jest zabronione, ale wszystko musi być spójne. Ten punkt jest o tyle ważny, że determinuje kolorystykę słodyczy, dekoracji, czy nawet obrusu.

2. Wielkość stołu

Kolejnym krokiem jest konsultacja z salą weselną i ustalenie, czy będzie ona w stanie udostępnić nam stół na Candy Bar (wraz z obrusem), jakiej będzie on wielkości i czy np. będziemy mogli połączyć go ze stołem deserowym. Znając długość i szerokość stołu, ustalimy ilość mis, słojów, czy pater na słodycze. Ważne jest także, aby upewnić się, w którym miejscu na sali weselnej znajdować się będzie nasz Słodki Stół, ponieważ pozwoli nam to na ustalenie sposobu zawieszenia, czy rozmieszczenia dekoracji.

3. Szkło do Candy Baru

To chyba jeden z trudniejszych i kosztowniejszych punktów przy organizacji Candy Baru. Jest wiele rodzajów naczyń, które możemy użyć do aranżacji Słodkiego Stołu - kielichy, misy, słoje, patery, salaterki, tacki, czy tortownice. Wszystkie te naczynia możemy "zdobyć" na 2 sposoby:
  • kupić - jeżeli np. przeprowadzamy się do nowego mieszkania i wiemy, że patery, słoje i misy z Candy Baru przydadzą nam się w nowym domu, możemy zainwestować i je kupić. W tym celu polecam IKEA (więcej w moim poście o dekoracjach weselnych z IKEA), oraz Slubnezakupy.pl, gdzie w stosunkowo niskich cenach możemy kupić dosłownie wszystko co będzie nam potrzebne:). Natomiast dla miłośników buszowania po sklepach, polecam TK Maxx, gdzie wielokrotnie widziałam najróżniejsze szkła nadające się do Candy Baru, w bardzo niskich cenach.
  • wypożyczyć - ja jestem zdecydowanie zwolenniczką tej formy urządzania Candy Baru:) Przy wypożyczaniu szkła, korzystam z usług firmy dekoratorskiej, która kompleksowo dekoruje nam sale, jak i kościół i tak za wypożyczenie 10 naczyń do Candy Baru płacę jedyne 70zł. Jeżeli Wasza firma dekoratorka/florystka nie wypożycza szkła, możecie skorzystać z Wypożyczalni Ślubny Zakątek, gdzie za rozsądną cenę można wyposażyć cały Candy Bar. Moja rada, zapytajcie się w waszej sali weselnej, czy nie ma w niej możliwości wypożyczenia szkła do Candy Baru, ponieważ coraz więcej hoteli i restauracji oferuje taką usługę.

4. Ustawienie

Jeżeli mniej więcej wiecie już, jakie rodzaje szkła chcecie wykorzystać w waszym Candy Barze, rozplanujcie ich ustawienie na stole. Nie będziecie przecież w dniu wesela myśleć, gdzie ma stać patera, albo słoik z żelkami. Możecie nawet rozrysować na kartce projekt Candy Baru, przypisać do każdego naczynia konkretne słodycze, aby w dniu ślubu wszystko było jasne. Przy projektowaniu rozstawienia szkła powinniście pamiętać, że najlepiej prezentują się Słodkie Stoły, na których naczynia stoją na różnych wysokościach. Do tego celu wykorzystajcie np. pudełka po butach, owinięte ozdobnym papierem, na których ustawicie słoje lub patery.

5. Dekoracje

Dekoracje Candy Baru to jeden z ważniejszych punktów jego aranżacji. Ja poszłam na łatwiznę i korzystam z usług firmy dekorującej moje całe wesele, za dekoracje Candy Baru (pompony, dekoracje ściany za candy barem, ozdobny obrus) płacę 120zł. Ale wy możecie udekorować Candy Bar po swojemu, wykorzystując do tego celu np. kwiaty, pompony, ozdobne obrusy, balony, czy girlandy. Wszystko zależy od waszej kreatywności. Nie możecie natomiast przesadzić, kierujcie się zasadą im mniej tym lepiej, już same naczynia z kolorowymi słodyczami stanowią dekoracje, dlatego też nie dokładajcie do nich zbyt wielu ozdób.

6. Akcesoria

Aby Candy Bar był w pełni gotowy, musimy wyposażyć go w specjalne łyżki do nakładania słodyczy, ponieważ osobiście nie wyobrażam sobie, aby goście rękoma nakładali żelki, czy cukierki. Co więcej, kupmy kolorowe torebki na słodycze, ułatwi to nakładanie słodyczy, a nawet zachęci gości do korzystania ze Słodkiego Stołu. Wszystkie te dodatki są do kupienia na eBayu, za stosunkowo bardzo małe pieniądze, oczywiście z dostawą do Polski.

7. Podpisanie słodyczy

Na koniec zostaje nam już tylko podpisanie słodyczy. Jest to dość ważny punkt, ponieważ ułatwi gościom wybór słodyczy spośród wszystkich dostępnych w Candy Barze. W tym celu możemy wykorzystać np. winietki, które drukujemy z imionami i nazwiskami gości, możemy dodrukować kilka z nazwami słodyczy ze Słodkiego Stołu.

Natomiast, gdy po przeczytaniu mojego wpisu, uważacie, że nie jesteście na siłach, aby stworzyć samodzielnie Candy Bar, skorzystajcie z usług wyspecjalizowanej do tego celu firmy np. Słodki Stół, gdzie ceny za pełną aranżacje Candy Baru wraz ze słodyczami, zaczynają się od 500zł.

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger