Jak być dobrym gościem weselnym?

O zachowaniu gości na weselach, krążą legendy. Jedni przesadzają z alkoholem, a inni ubierają się niestosownie do okazji. Goście weselni, na wiele sposobów, mogą zrujnować każde wesele.
Ale jak powinno się zachowywać, aby Para Młoda uznała nas za wymarzonych gości?1. RVSP jak najszybciej

Kiedy dostajemy zaproszenie ślubne, z reguły mamy określony termin do którego należy potwierdzić przybycie. Ale po co czekać do ostatniego dnia? Im szybciej tym lepiej! RVSP jest ważne, ponieważ na ich podstawie, Para Młoda musi potwierdzić liczbę gości w sali weselnej, kupić odpowiednią liczbę winietek, czy prezencików dla gości, a w przypadku najmłodszych, wynająć opiekę. Natomiast, gdy nie wiemy czy np. otrzymamy urlop, poinformujmy Parę Młodą, że odpowiedź damy jej w późniejszym terminie .

2. Ubierz się stosownie do okazji

Na ślubach obowiązuje prosta zasada, wesele to nie impreza w klubie. W związku z tym to, co jest do przyjęcia na imprezie (bardzo krótkie sukienki, duże dekolty) nie jest akceptowane na weselach. Trzeba także pamiętać o zakazanym kolorze - białym, w bieli na ślubie może wystąpić tylko Panna Młoda. Jeżeli jesteśmy gościem na ślubie kościelnym, uszanujmy tradycję i na gołe ramiona załóżmy marynarkę lub sweterek.

3. Uszanuj prośby Pary Młodej

Czytajmy zaproszenia i strony ślubne ze zrozumieniem. Gdy Para Młoda prosi o kupony lotto, czy wino zamiast kwiatów, uszanujmy to. Natomiast gdy małżonkowie wyraźnie zaznaczyli, aby nie publikować zdjęć ze ślubu w mediach społecznościowych, nie róbmy nic wbrew ich woli! 

4. Składaj krótkie życzenia

Godzinne życzenia pod kościołem i kolejka do Pary Młodej, to dla mnie mały ślubny koszmarek. Goście weselni powinni pamiętać, że w kolejce czeka często ponad 100 osób, więc nie przedłużajmy na siłę, złóżmy krótkie życzenia, w których zawrzemy wszystko to co chcemy przekazać Parze Młodej, a bardziej rozbudowane, zostawmy na wesele.

5. Nie baw się w fotografa ślubnego 


Oczywiście nie ma zakazu robienia zdjęć na weselu, ale nie wczuwajmy się za bardzo w rolę. Nie zasłaniajmy Pary Młodej, pamiętajmy, że wesele jest z reguły filmowane i fotografowane przez profesjonalistów. Nie przepychajmy się między statywami i kamerami tylko po to, aby zrobić idealne zdjęcie naszym smartfonem i wstawić je na Facebooka. 

6. Podaruj Prezent Młodej Parze

Teoretycznie prezent nie jest wymogiem, aby uczestniczyć w weselu, ale jest mile widziany. Jeżeli Para Młoda przedstawiła listę prezentów, wybierzmy z niej prezent zgodnie z naszym budżetem. Natomiast gdy nie mamy na niego pomysłu, zostaje nam stara dobra koperta:) Ale tu moja prośba, pod żadnym pozorem nie wręczajmy pustych kopert! Ja rozumiem, że możemy nie mieć funduszy, ale lepiej dajmy mniejszą kwotę albo symboliczny prezent, taki na jaki nas stać, ale nie róbmy przykrości Parze Młodej i nie wręczajmy jej pustych kopert!

7. Dobrze się baw

Rozumiem, że czasami nie mamy humoru, boli nas brzuch i nie mamy ochoty na zabawę, ale chociaż spróbujmy się dobrze bawić. To jeden z najważniejszych dni w życiu Pary Młodej, dlatego też bawmy się razem z nimi, bierzmy udział w zabawach na które mamy ochotę, wpiszmy się do księgi gości i zróbmy sobie zdjęcie w Foto Budce. Nie marnujmy wesela na kłótnie z partnerem, czy obgadywanie strojów innych gości, szkoda na to czasu!

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger