8 trendów ślubnych inspirowanych Meghan Markle


Meghan Markle zarówno dzieli, jak i łączy Brytyjczyków. Nie ma dnia, aby w prasie plotkarskiej na Wyspach, jak i w Polsce nie komentowano, mniej lub bardziej kontrowersyjnych zachowań  Księżnej Sussex. Mimo, że od ślubu Meghan i Księcia Harrego minął ponad rok, nadal w branży ślubnej  odczuwany jest "efekt Meghan". 


1. Pierścionek zaręczynowy z 3 kamieniami

Po co mieć na palcu pierścionek składający się z jednego kamienia, jak można mieć ich 3! Zaprojektował go sam Książę Harry, główny kamień pochodzi z Botswany, a dwa pozostałe z broszki, należącej do Księżnej Diany. 


Fot. express.co.uk/Getty


2. Tradycyjne kwiaty

Wiązanka ślubna Panny Młodej, była bardzo prosta i składała się z konwalii, groszku pachnącego, tawułka, jaśminu i jarzmiaka.  Bukiet zawierał także mirt, czyli Meghan nie zerwała z królewską tradycją, zapoczątkowaną przez Królową Wiktorię.

Fot. express.co.uk

3.  Tiara

Ślubna tiara Księżnej Meghan to diamentowa tiara Królowej Marii, prezent od Królowej Elżbiety II. Jak wynika z przecieków, Księżna chciała założyć inną tiarę, a do tej, po burzliwej wymianie zdań, zmusiła ją Królowa.


Fot. mirror.co.uk

4. Dekolt w łódkę

Księżna Sussex w dniu ślubu zaprezentowała się w dwóch sukniach. Pierwszej projektu Givenchy, skromnej, eleganckiej, z dekoltem w łódkę, która wzbudziła ogromne kontrowersje, bo nie wszystkim przypadła do gustu. Natomiast druga suknia na wesele, to już mniejsze zaskoczenie, bo zaprojektowała ją Stella McCartney, uwielbiana przez Księżną projektantka. Suknia była odważniejsza, odsłaniała ramiona i podkreślała nienaganną figurę.

Fot. Britex Fabrics

5. Fascynator

Fascynator to ozdoba, która często wybierana jest przez Meghan, podczas oficjalnym wyjść z Księciem Harrym. Większość gości w dniu ślubu postawiła na większe i mniejsze fascynatory, które dodawały szyku, nawet najskromniejszym sukniom.


Fot. Chris Jackson, Getty Images

6. Wyrazisty smak tortu

Dzięki Violet Bakery, cukierni, która przygotowała tort weselny, na wesele Harrego i Meghan wkradł się akcent polski, ponieważ właścicielka Claire Ptak, ma polskie korzenie. Głównymi smakami tortu była cytryna i dziki bez, z delikatnym kremem maślanym oraz świeżymi kwiatami.

Fot. twitter/hellomagazine.com

7. Sama do ołtarza

Ten gest, może ośmielić wiele Panien Młodych, które z wielu powodów, nie ma kto prowadzić do ołtarza, a nie chcą wchodzić do kościoła razem z przyszłym mężem. 


Fot. PA

8. Przemowa Panny Młodej

Meghan zerwała z tradycją i wygłosiła przemowę na swoim ślubie, w której to podziękowała Rodzinie Królewskiej za ciepłe przyjęcie oraz stwierdziła, że znalazła swojego wymarzonego księcia :) Dzięki tej odważnej decyzji, coraz więcej Panien Młodych może zdecydować się na przemowy na swoim ślubie.


Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger