Rodzaje winietek

Karteczki z imieniem i nazwiskiem gości, inaczej mówiąc winietki, są bardzo popularne na weselach, a do tego niezwykle przydatne. Nie chcemy przecież, aby nasi goście zamiast czekać na Parę Młodą przed wejściem do sali, biegli do niej, aby zająć dogodne miejsce przy stole :) 


Fot. Clem Onojeghuo from Pexels

Składane poziomo

Klasyczne papierowe winietki, które występują w najróżniejszych wzorach i kolorach. Z drugiej strony winietki, możemy dodać napis taki jak imię i nazwisko Pary Młodej z datą ślubu, czy podziękowania za przybycie z życzeniami dobrej zabawy (pozwoli to zaoszczędzić na karteczkach z podziękowaniami dołączanymi do prezencików dla gości).


Rodzaje winietek
Fot. KG Design

Składane pionowo

Podobne do klasycznych winietek, ale nie do końca. Winietki składane pionowo na pewno nie są tak popularne jak te składane poziomo, ale trzeba przyznać, że według mnie mogą być praktyczniejsze, ponieważ lepiej je widać z daleka, kiedy goście poszukują swojego miejsca.


Rodzaje winietek
Fot. KG Design

Winietki na druciku

Winietki na drucikach z roku na rok stają się coraz popularniejsze i zdobywają coraz więcej zwolenników. Mogą być one zarówno prostokątne, kwadratowe, a nawet okrągłe, opcji jest wiele.  Drucik, to koszt około 0,40 gr za sztukę, dostępne są one w większości firm projektujących zaproszenia. Można je wbić w dosłownie wszystko, najczęściej do tego celu wybierane są prezenciki dla gości takie jak Ferrero Rocher, czy muffinki, ale często Pary Młode wbijają je w owoce typu jabłka.


Rodzaje winietek
Fot. KG Design

Winietki w ramkach

Rzadko spotykane na polskich weselach, ze względu na wysoki koszt ramek i ich małą dostępność w polskich sklepach. Trzeba przyznać, że winietki w małych, ozdobnych ramkach wyglądają niezwykle elegancko i oryginalnie. Niestety koszt ramek nie jest mały. Do kupienia np. TUTAJ.

Winietki połączone z prezencikami dla gości

Jeżeli chcemy zaoszczędzić na papeterii ślubnej, idealne do tego celu będzie połączenie winietek z pudełeczkami na prezenciki dla gości. Imię i nazwisko gościa może być napisane na pudełeczku lub do niego przywiązane albo przytwierdzone.


Rodzaje winietek
Fot. KG Design

Winietki na różnych przedmiotach

Winietki można umieszczać na różnych przedmiotach, zgodnie z motywem przewodnim: na drewienkach, na korku, na szyszkach (do zrobienia samemu lub do kupienia TUTAJ), na Wieży Eiffla (do kupienia np. TUTAJ), na latarniach (do kupienia np. TUTAJ), na słonikach (do kupienia np. TUTAJ), na mini drzewkach (do kupienia np. TUTAJ),  czy na mini babeczkach (do kupienia np. TUTAJ). Opcji jest na prawdę wiele, możemy je tworzyć sami, albo kupić gotowe (w tym celu polecam zakupy na Aliexpress, gdzie dostaniemy je najtaniej).

Winietki na tablicach kredowych

Bardzo oryginalne i niezwykle praktyczne. Winietki na małych tablicach kredowych na wysokiej nóżce, na pewno będą dobrze widoczne przez gości, z odległych zakątków sali. Do ich wypisania będziemy potrzebować specjalnego długopisu kredowego, który jest już dostępny w większości sklepów papierniczych. Tabliczki do kupienia np. TUTAJ

Winietki wycinane laserowo

Chcesz, aby twoje winietki miały kształt motyla, ptaszka, czy gwiazdki. A może życzysz sobie, aby do złudzenia przypominały koronkę? W tym celu zamów wycinane laserowo winietki (np. TUTAJ), na których odręcznie napiszesz imiona i nazwiska gości, albo poprosisz o ich wydrukowanie. 
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger