Kalendarz najlepszych miesięcy na podróż poślubną

czwartek, 23 sierpnia 2018
Planując wymarzoną podróż poślubną, musimy pamiętać, że nie każdy miesiąc, ze względu na pogodę panującą w danym regionie, jest do tego celu idealny. Dlatego też, przed rezerwacją wycieczki lub lotu, zapoznajcie się wcześniej z kalendarzem, który prezentuję najlepsze miesiące do odwiedzenia wybranego przez was kraju lub regionu :)

Fot. Photo by Meireles Neto on Unsplash
Styczeń
Najlepiej wybrać się: Malediwy, Tajlandia, wschodnia Malezja, południowy Wietnam, Indie, Sri Lanka, Kenia, Zanzibar, południowa Australia, Dubaj
Lepiej nie jechać: Seszele i Mauritius (sezon deszczowy), Europa (za zimno), Południowy Pacyfik - Bora Bora, Fidżi (pora deszczowa i ryzyko huraganów)

Luty
Najlepiej wybrać się:  Malediwy, Filipiny, Nowa Zelandia,  
Lepiej nie jechać: Seszele i Mauritius (sezon deszczowy), Bali (pora deszczowa), Hawaje (pora deszczowa)

Marzec
Najlepiej wybrać się: Indie, Tajlandia, Wietnam, południowa Australia, Aruba, Bahamy, Jamajka, Meksyk, Japonia (kwitnące wiśnie)
Lepiej nie jechać: Seszele i Mauritius (sezon deszczowy)

Fot. feross.org
Kwiecień
Najlepiej wybrać się: Goa w Indiach, Egipt, Kajmany, Aruba, Meksyk, Japonia (kwitnące wiśnie)
Lepiej nie jechać: Seszele, Mauritius, Tanzania i Kenia (sezon deszczowy)

Maj
Najlepiej wybrać się: Goa w Indiach, Bali, Egipt, Mauritius, Seszele, Meksyk, Brazylia, Fidżi
Lepiej nie jechać: Zanzibar, Tanzania i Kenia (sezon deszczowy)


Fot. law.duke.edu
Czerwiec
Najlepiej wybrać się: Bali, Egipt, Mauritius, Zanzibar, Kenia, Portugalia, Hiszpania, Francja, Włochy, Grecja, Turcja, Hawaje, Los Angeles, Brazylia, Tahiti, Fidżi, Samoa, Bora Bora
Lepiej nie jechać: Malediwy, Sri Lanka, Indie (monsuny), Tajlandia, Japonia (pora deszczowa)

Lipiec
Najlepiej wybrać się: Bali, Egipt, Mauritius, Zanzibar, Kenia, Maroko, Portugalia, Hiszpania, Francja, Włochy, Grecja, Turcja, Hawaje, Los Angeles, Hawaje, Brazylia, Tahiti, Fidżi, Samoa, Bora Bora
Lepiej nie jechać: Malediwy, Sri Lanka, Indie (monsuny), Tajlandia, Kostaryka, Hongkong (za gorąco)

Sierpień
Najlepiej wybrać się: Bali, Egipt, Mauritius, Zanzibar, Kenia, Australia, Portugalia, Hiszpania, Francja, Włochy, Grecja, Turcja, Los Angeles, Hawaje, Aruba, Fidżi, Wyspy Cooka, Wyspy Tonga, 
Lepiej nie jechać: Południowa Azja (monsuny), Karaiby (huragany), Hongkong (za gorąco)

Wrzesień
Najlepiej wybrać się: Bali, Egipt, Mauritius, Zanzibar, Kenia, Maroko, Australia, Portugalia, Hiszpania, Francja, Włochy, Grecja, Turcja, Los Angeles, Hawaje, Fidżi, Hongkong
Lepiej nie jechać: Południowa Azja (monsuny), Karaiby (huragany), Japonia (tajfuny)

Październik
Najlepiej wybrać się: Bali, Egipt, Mauritius, Zanzibar, Kenia, Maroko, Australia, Hiszpania, Portugalia, Turcja, Los Angeles, Meksyk, Fidżi, Hongkong
Lepiej nie jechać: Południowa Azja (monsuny), Karaiby (huragany), Grecja (z własnego doświadczenia wiem, że może już być zimno)


Fot. planetescape.pl
Listopad
Najlepiej wybrać się: Egipt, Mauritius, Tajlandia, Indie, Meksyk, Wyspy Cooka, Nowa Zelandia
Lepiej nie jechać: Bali (pora deszczowa), Europa (zimno), Seszele, Malezja (pora deszczowa)

Grudzień
Najlepiej wybrać się: Tajlandia, Indie, Kenia, Australia, Meksyk, Dubaj, 
Lepiej nie jechać: Bali, Indonezja, Malezja (pora deszczowa), Seszele, Mauritius (pora deszczowa)

Fot. hollywood.dpethotels.com

13 komentarzy

 1. Cześć ja właśnie w październiku jadę na Zanzibar i właśnie widzę że w tym miesiącu można tam śmiało jechać. Super ! Fajny wpis bardzo przydatny, nie trzeba szukać po forach czy artykułach gdzie jechać a gdzie nie bo wszystko jest w jednym miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 2. W czerwcu w przyszłym roku jedziemy na podróż poślubną na Bali , także widzę że wybraliśmy dobry miesiąc, cieszę się ! Już się doczekać nie mogę , na pewno będzie świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przydatny artykuł, na pewno zapiszę sobie link do niego i skorzystam przy planowaniu podróży poślubnej :) Dziękuję bardzo za pomoc, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Takiego wpisu jeszcze nie widziałem! Bardzo przydatny! Moi znajomi zrobili błąd i pojechali do Malezji w porze deszczowej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja planuje w przyszłym roku w sierpniu wybrać się w przyszłym mężem na Rodos. Polecam od siebie zawsze tamte ciepłe strony. Fajne zestawienie, przyda mi się przy planowaniu wakacji bo te egzotyczne miejsca bardzo mnie ciekawią <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdzie wcześniej nie trafiłam na taki wpis, a jest niezwykle przydatny!

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna sprawa, warto wiedzieć takie rzeczy przy planowaniu podróży poślubnej, czy po prostu wycieczki do egzotycznych krajów, bardzo mi się przydadzą te informacje, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super zestawienie, na pewno się przyda warto wiedzieć takie informacje żeby jednak ten miesiąc miodowy czy nawet wycieczka się udała i nie było zbędnych komplikacji.

  OdpowiedzUsuń
 9. Super, przyda się takie coś, zawsze przeglądam informacje o danym kraju jak jedziemy gdzieś z żoną ale właśnie lepsza opcja to taka lista można tu się dowiedzieć sporo z tego wpisu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Te najpopularniejsze kraję są na pewno się przyda takie coś. fajnie by było zrobić jeszcze bardziej obszerniejszy taki poradnik gdzie jechać i gdzie nie jechać w danym miesiącu.

  OdpowiedzUsuń
 11. My byliśmy w maju w Indiach i powiem że było bardzo fajnie i świetnie, pogoda jak najbardziej na plus czyli się zgadza z tym kalendarzem bo jest zalecane do Indii. Trafiliśmy najlepszy miesiąc.

  OdpowiedzUsuń
 12. Listopad to doskonały moment na Tajlandię! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo ciekawy wpis :) Pozdrawiamy GdzieWesele.pl :)

  OdpowiedzUsuń