4 oznaki, że jesteś gotowa na małżeństwo

Czy jestem gotowa na małżeństwo? To pytanie zadaje sobie wiele dziewczyn, które są w długich związkach i chwila zaręczyn, zbliża się wielkimi krokami. Jednak to, że jesteśmy z kimś dłuższy czas, nie oznacza, że jesteśmy gotowe powiedzieć TAK. Gdyż, to nie staż związku o tym świadczy, nie ma magicznej granicy czasu, po przekroczeniu której, każdy powinien brać ślub, to tylko i wyłącznie zależy od naszych wewnętrznych przekonań :)

Fot. unsplash.com/Petr Ovralov

Jesteś zaangażowana

To, czy twój chłopak oświadczy ci się w najbliższym czasie, nie jest najważniejsze, bo wiesz, że nie jest to przelotny romans i czujesz, że będziecie ze sobą długo. Zdajesz sobie sprawę, że wspólne życie nie będzie usłane różami i czekają was wzloty i upadki, ale udany związek, a potem udane małżeństwo na tym polegają.

Nie masz żadnych wątpliwości

Zdecydowanie to podstawa, aby stwierdzić, że jesteśmy gotowi do małżeństwa. Najważniejsze, aby przed ślubem i podjęciem decyzji o małżeństwie, przegadać ze swoim chłopakiem kilka podstawowych kwestii, które mogą potem zaważyć na powodzeniu związku.  Więcej na ten temat znajdziecie w poście: Co musisz wiedzieć o przyszłym Mężu przed zaręczynami?.

Konflikty to dla ciebie żaden problem

Kłótnie między partnerami, a co najgorsze nierozwiązane sprawy, które ciągną się za nimi latami, to powód wielu rozstań i rozwodów. Dlatego też, jeżeli wiesz, że z chłopakiem umiecie rozwiązywać swoje problemy, wykładacie kawę na ławę i nie boicie się mówić prosto w oczy co wam nie pasuje, to wiedz, że jesteś gotowa powiedzieć TAK :)

Nie boisz się wspólnej przyszłości

Za każdym razem, gdy myślisz o przyszłości, uwzględniasz w tych projekcjach swojego obecnego chłopaka. Nie wyobrażasz sobie, że może go nie być przy tobie i stwierdzenie "i nie opuszczę cię aż do śmierci" wzbudza u ciebie jedynie ekscytację i miłe uczucia, a nie strach.

A Ty co byś jeszcze dodała do tej listy?
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger