Jak przeżyć sezon ślubny?

Sezon ślubny może być trudny, zarówno dla gości weselnych, jak i Pary Młodej, która oprócz zorganizowania swojego wesela, musi pojawić się jeszcze na imprezach rodziny i przyjaciół. Często się zdarza, że w sezonie ślubnym, jesteśmy zapraszani na wesela tydzień po tygodniu, co może nie być łatwe, zarówno dla naszego zdrowia, jak i portfela. Dlatego też, przygotowałam dla was kilka rad, jak sobie z tym poradzić :)

Fot. Photo by Shardayyy Photography on Unsplash

1. Zorganizuj się

Wpisz do kalendarza lub przygotuj listę wszystkich ślubów, na które jesteś zaproszony. Przy każdym ślubie dopisz lokalizację, godzinę, termin wieczoru panieńskiego/kawalerskiego, czy informację o tym, czy potrzebna jest rezerwacja hotelu. W natłoku ślubnych zaproszeń, potrzebna jest dobra organizacja, bo bez niej, bardzo łatwo pomylić daty ślubów, czy lokalizację.

2. Ustal budżet

Niestety, ale bycie gościem weselnym, to nie mały wydatek. Dlatego też, musimy wszystko zaplanować i rozpisać koszty, takie jak koperta, mały prezent wino/kwiaty/książka, sukienka/garnitur/makijaż/fryzura (o ile jest taka potrzeba), czy koszty podróży i rezerwacji hotelu. Może się okazać, że przed sezonem ślubnym, trzeba będzie zacisnąć pasa, aby za wszystko zapłacić.

3. Podziel koszty

W natłoku ślubnych zaproszeń, może się okazać, że w przeciągu miesiąca, na prezenty ślubne mamy do wydania bardzo dużą kwotę. Dlatego też, kupcie prezenty wcześniej. Pozwoli to rozłożyć koszty w czasie, za co na pewno podziękuje wasz domowy budżet :)

4. Wcześniejsza rezerwacja

Jesteście zaproszeni na wesele w innym mieście i musicie zarezerwować nocleg? Zróbcie to wcześniej, bo w sezonie wakacyjnym, dużo hoteli podnosi ceny, przez co i wy możecie stracić.

5. Zaplanuj swój look

Nie zostawiaj na ostatnią chwilę decyzji, w czym pójdziesz na konkretne wesele. Zaplanuj to wcześniej, dzięki czemu będziesz mogła pożyczyć sukienkę od koleżanki, czy kupić ją na promocji. To samo dotyczy mężczyzn, którzy na dzień przed weselem, przypominają sobie, że nie mają garnituru, czy koszuli :)

6. Zainwestuj w dobre buty

Wygodne szpilki, najlepiej w kolorze cielistym, pasujące do każdej kreacji, czy wygodne lakierki dla mężczyzny, to najlepsza inwestycja przed sezonem ślubnym. Będziecie mogli założyć je na każde wesele, a jeżeli będą dobrej jakości, posłużą na lata. A jak wiadomo, wygodne buty to podstawa każdego wesela.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger