Czego nie zabierać na wesele?

środa, 10 stycznia 2018
Każde wesele, nawet gdy jesteśmy na nim gościem, a nie Parą Młodą, jest niemałym przedsięwzięciem logistycznym. Dlatego też, musimy skrupulatnie zaplanować, co na nie zabrać, a co będzie zbędne :)

Fot. gorgeautiful.com

1. Dużych toreb

Duże walizki, plecaki, czy damskie torebki, inne niż wieczorowe, nie są mile widziana na weselu. Etykieta nakazuje, aby kobieta na eleganckie przyjęcie, jakim jest wesele, przychodziła z małą torebką wieczorową. Natomiast jeżeli przyjechaliście na wesele, macie walizki, a jeszcze nie otrzymaliście pokoju, zostawcie je w recepcji.

2. Niezaproszonych gości

Nie ma większego faux pass, niż pojawienie się na weselu z osobą towarzyszącą, o której nie poinformowaliśmy Młodej Pary, z psem, którego nie mieliśmy z kim zostawić, czy z dzieckiem, o którym wcześniej nie wspominaliśmy. 

3. Zaproszenia

Możecie być pewni, że nikt nie będzie na wejściu na wesele sprawdzać zaproszeń, dlatego też zostawcie je w domu :) To niepotrzebny dodatek, który tylko zabiera miejsce.

4. Tabletu

Obecnie, większość z nas jest uzależniona od rozmaitych urządzeń z dostępem do internetu, ale wesele to nie miejsce, aby bawić się tabletem. Do robienia pamiątkowych zdjęć, wystarczy komórka, a nietaktem jest zasłanianie kadru fotografowi, czy filmowcom swoim tabletem.

5. Sukienki na przebranie

Zaplanujcie przed weselem swój strój, aby w trakcie wesela, nie było potrzeby jej zmieniać. Istnieje wiele krojów i fasonów sukienek, w których będzie wam wygodnie przez całe wesele, a dodatkowa sukienka to zbędny pakunek.

Prześlij komentarz