Czego nie zabierać na wesele?

Każde wesele, nawet gdy jesteśmy na nim gościem, a nie Parą Młodą, jest niemałym przedsięwzięciem logistycznym. Dlatego też, musimy skrupulatnie zaplanować, co na nie zabrać, a co będzie zbędne :)

Fot. Photo by Benjamin Balázs on Unsplash

1. Dużych toreb

Duże walizki, plecaki, czy damskie torebki, inne niż wieczorowe, nie są mile widziana na weselu. Etykieta nakazuje, aby kobieta na eleganckie przyjęcie, jakim jest wesele, przychodziła z małą torebką wieczorową. Natomiast jeżeli przyjechaliście na wesele, macie walizki, a jeszcze nie otrzymaliście pokoju, zostawcie je w recepcji.

2. Niezaproszonych gości

Nie ma większego faux pass, niż pojawienie się na weselu z osobą towarzyszącą, o której nie poinformowaliśmy Młodej Pary, z psem, którego nie mieliśmy z kim zostawić, czy z dzieckiem, o którym wcześniej nie wspominaliśmy. 

3. Zaproszenia

Możecie być pewni, że nikt nie będzie na wejściu na wesele sprawdzać zaproszeń, dlatego też zostawcie je w domu :) To niepotrzebny dodatek, który tylko zabiera miejsce.

4. Tabletu

Obecnie, większość z nas jest uzależniona od rozmaitych urządzeń z dostępem do internetu, ale wesele to nie miejsce, aby bawić się tabletem. Do robienia pamiątkowych zdjęć, wystarczy komórka, a nietaktem jest zasłanianie kadru fotografowi, czy filmowcom swoim tabletem.

5. Sukienki na przebranie

Zaplanujcie przed weselem swój strój, aby w trakcie wesela, nie było potrzeby jej zmieniać. Istnieje wiele krojów i fasonów sukienek, w których będzie wam wygodnie przez całe wesele, a dodatkowa sukienka to zbędny pakunek.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger