Co musisz wiedzieć o przyszłym Mężu przed zaręczynami?

poniedziałek, 20 listopada 2017
Zaręczyny, a co za tym idzie ślub to jedna z najważniejszych decyzji w naszym życiu. "TAK", które powiemy naszemu przyszłemu Mężowi, powinno być przemyślaną decyzją, nie możemy powiedzieć tego pod naciskiem innych osób, czy w romantycznym uniesieniu. W Polsce gwałtownie rośnie liczba rozwodów, dlatego też przemyślmy naszą decyzję i zastanówmy się, czy przed ślubem dobrze poznałyśmy naszego przyszłego Męża :)

Fot. Photo by Anne Edgar on Unsplash

Jakie są jego cele zawodowe?

Oczywiście pieniądze to nie wszystko i miłość jest najważniejsza, ale ustalmy z naszym przyszłym Mężem, jak widzi on swoją pracę za 10 lat. Każda kobieta, chce mieć u swego boku zaradnego mężczyznę z ambicjami, dlatego też odpowiedzi w stylu "jakoś to będzie, najwyżej będziemy żyć z 500+" powinny was zaniepokoić.

Czy chce mieć dzieci?

Niechęć do posiadania dzieci, jest jednym z głównych powodów rozpadów polskich małżeństw. To, czy chcecie mieć dzieci po ślubie, powinno być jasną deklaracją obu stron. Jeżeli twój partner nie odpowie na to pytanie przed ślubem, tylko będzie wymijający i stwierdzi, że "przegadacie to po ślubie", powinno wzbudzić u ciebie podejrzenia. 

Jak radzi sobie w stresujących sytuacjach?

Stres to nieodłączny towarzysz naszego życia. Dlatego też, ważne jest, aby nasz partner potrafił sobie z nim radzić. Jeżeli stresujące sytuacje w pracy, czy w życiu codziennym, powodują u niego agresję, którą wyładowuje na tobie, nie usprawiedliwiaj go. Możesz być pewna, że po ślubie będzie tylko gorzej.

Jakie ma poglądy?

Odmienne poglądy, czy to na sytuację polityczną, czy społeczną, mogą być kością niezgody i powodem do kłótni. Jeżeli różnicie się na każdej płaszczyźnie i jesteście jak ogień i woda, zastanów się, czy w przyszłości takie różnice was nie poróżnią i będziecie w stanie szanować swoje odmienne poglądy.

Gdzie chce mieszkać?

Twój przyszły Mąż kocha podróżować, a ty jesteś domatorką i nie wyobrażasz sobie mieszkać w innym kraju? Ustalcie, gdzie chcecie mieszkać po ślubie i czy bierzecie pod uwagę przeprowadzkę za granicę lub do innego miasta. Niestety związki na odległość, z reguły kończą się nie najlepiej, dlatego też jest to bardzo ważny temat do przegadania.

2 komentarze

 1. Może napiszecie co facet powinien wiedzieć? :D Może czy chce mieszkać z matką, albo jej matka to wariatka? :D pozdro!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, dodałabym całą listę rzeczy, które powinien wiedzieć facet - oprócz kochanej mamusi jest chociażby kwestia tego, czy szanowna małżonka jest feministką ;P. Na nie trzeba uważać :P
   Mia

   Usuń