6 rzeczy, które trzeba wiedzieć o organizacji małego wesela

Małe wesela, tylko dla najbliższej rodziny i przyjaciół są coraz popularniejsze. Pary Młode decydują się na ograniczenie listy gości z kilku powodów, przede wszystkim, aby zaoszczędzić, ale także aby przeżyć ten dzień, tylko w gronie osób, które są dla nich najważniejsze i wyjątkowe. Jednak małe wesele to również impreza, którą trzeba zorganizować krok po kroku i nie zapomnieć po drodze o kilku sprawach.

Fot. Photo by Ben Rosett on Unsplash

1. Nadal istotny jest budżet

Małe wesele nie oznacza braku budżetu. Nadal będziemy potrzebować sali, fotografa, filmowca, czy sukni ślubnej, które nie kosztują mało. Dlatego też, tak jak i przy dużym weselu, ustalcie na początku przygotowań określone kwoty, które chcecie przekazać na poszczególne elementy wesela.

2. Potrzebne zaproszenia

Nieważne, czy zapraszamy 20, czy 50 osób, zamówmy lub przygotujmy własnoręcznie zaproszenia, aby nasi goście byli poinformowani o dacie ślubu i oficjalnie na niego zaproszeni.

3. Rezerwuj wcześniej

Organizujecie wesele, w związku z tym potrzebujecie salę weselną i podstawowych podwykonawców. Nawet salę na 20 osób w restauracji, trzeba rezerwować z wyprzedzeniem, to samo dotyczy fotografa, czy filmowca, dla których nie jest ważne, czy wesele jest małe, czy duże, ponieważ musi zarezerwować na nie cały dzień.

4. Przekażcie konkretne informacje

Często Pary Młode, decydują się na małe wesela, ponieważ organizują je za granicą np. na Santorini. Jeżeli wasi goście mają tam dojechać, musicie z odpowiednim wyprzedzeniem podać im wszystkie niezbędne informacje, aby mogli zarezerwować samolot, hotel, czy wziąć urlop w pracy.

5. Plan usadzenia gości

Mimo, że na waszym weselu nie będzie 100, czy 200 gości, nie rezygnuj z planu usadzenia gości. Nawet przy 20 osobach, może powstać niemałe zamieszanie, gdy wszyscy zaczną wybierać miejsca.

6. Dekoracje

Dekoracje sali, czy stołów dla gości są tak samo ważne na dużym, jak i na małym weselu. Nie rezygnujcie z tego, bo nawet najmniejszą salę, można cudownie udekorować i stworzyć niepowtarzalny klimat.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger