5 zalet wesela, poza sezonem ślubnym

Większość Par Młodych, decyduje się na ślub w tzw. sezonie ślubnym, czyli w miesiącach od czerwca do września. Ma to swoje zalety, przede wszystkim dobrą pogodę, czy wakacje, ale także wady, choćby długie oczekiwanie na salę weselną. Ja jednak jestem zdania, że nie możemy od razu skreślać wesela jesienią, czy zimą, bo może się okazać, że ma ono więcej zalet, niż wad :)

Fot. Photo by Vlădu Adrian on Unsplash

1. Zniżki

Organizacja wesela od października do kwietnia/maja, ze względu na liczne zniżki na salę weselną, czy podwykonawców, może być dobrym rozwiązaniem dla Par, które mają mniejszy budżet weselny. Ze względu na mniejsze zainteresowanie, sale weselne oferują ceny wg cennika piątkowego z sezonu lub dają rabaty w wysokości 10%-20%.

2. Większa dostępność

Co prawda, nie możemy przebierać w ofertach sal weselnych i podwykonawców, ale na pewno o wiele łatwiej znajdziemy dogodny dla nas termin. Dlatego też, jeżeli zależy wam na szybkiej organizacji ślubu, a boicie się, że nie znajdziecie sali, czy fotografa, idealne dla was miesiące na ślub, to te poza sezonem.

3. Wolni goście

W sezonie ślubnym nasi goście, mają bardziej zajęte weekendy, choćby ze względu na wyjazdy wakacyjne, czy wesela rodziny i przyjaciół. Wesele jesienią, czy zimą jest gwarancją większej "dostępności" gości weselnych, którzy rzadziej zimą planują urlopy.

4. Piękna aura

Wbrew pozorom jesień, czy zima podczas pięknego, słonecznego dnia może być o wiele lepszą scenerią na ślub, niż gorące lato. Dlatego też, nie skreślajcie od razu tych miesięcy, tylko zastanówcie się, jak możecie nawiązać do jesieni, czy zimy np. poprzez motyw przewodni.

5. Dobry czas na podróż poślubną

W większości egzotycznych kierunków wakacyjnych, na które często decydują się Pary Młode na podróż poślubną, sezon, a tym samym najlepsza pogoda, przypada na polską jesień i zimę. Dlatego też, od razu po weselu będziecie mogli polecieć na wymarzone wakacje :)
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger