5 jesiennych stołów tematycznych na wesele

Każda pora roku jest inna i do każdej pory roku powinniśmy dostosować nasze menu weselne. I o ile na weselu latem, świetnie sprawdzi się Stół z lemoniadą, to już na weselu jesienią, czy zimą, nie będzie tak idealny. Dlatego też, przygotowałam dla was 5 stołów/stacji tematycznych, które na pewno przypadną do gustu gościom, a przy tym będą świetną atrakcją.

1. Bar z cydrem

Cydr to napój, który idealnie sprawdzi się na weselu jesienią. Szturmem zdobywa podniebienia Polaków, dlatego też z łatwością kupimy jego różne rodzaje w sklepie lub hurtowni z alkoholem. Możemy podawać go na ciepło, jak i w butelkach. 

2. Jabłka w karmelu

Co prawda jabłka w karmelu są bardziej popularne na zachodzie, ale powoli również w Polsce możemy spotkać je na weselach. Jest to jeden z łatwiejszych do przygotowania stołów tematycznych, wystarczy, że nadziejemy na szpikulce jabłka, przygotujemy karmel oraz róże posypki.

3. Pączki

Pączki i donuty to hit tego sezonu ślubnego. Powoli wypierają babeczki i makaroniki i stają się must have każdego wesela. Możemy zamówić je w większości cukierni, a na pewno znajdą swoich amatorów, nie tylko wśród dzieci.

Fot. Photo by Igor Ovsyannykov on Unsplash

4. Tarty

Tarta to danie, które coraz częściej spotykamy w polskich domach. Możemy podawać je zarówno na słodko, jak i wytrawnie, dlatego też na pewno każdy z gości na Stole z tartami znajdzie coś dla siebie. 

5. Zupy

Zupy to świetne danie na jesień, które rozgrzewa, ma stosunkowo mało kalorii i występuję w wielu wariantach. Jeszcze nigdy nie słyszałam o weselu ze stacją z zupami, dlatego też możecie być prekursorami. Gwarantuję, że gdy zaserwujecie gościom stację z przepysznymi zupami, w otoczeniu świeżego pieczywa, będą oni zachwyceni.Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger