Rodzaje dekoracji na stołach gości

Dekoracje na stołach gości są jedną z ważniejszych pozycji podczas negocjacji z florystką. Większość Par, decyduje się na klasyczne, wyższe lub niższe dekoracje kwiatowe, zapominając o alternatywach dla nich, które są oryginalne, a czasami nawet tańsze.


Fot. Górajka Foto Studio

Wysokie kompozycje

Najpopularniejsze i najbardziej efektowne. Oczywiście im większa kompozycja tym droższa, ale możemy zdecydować się na te mniejsze, które będą również okazałe. Dodatkowo mogą być ozdobione wiszącymi kryształkami, a dookoła ustawiane są świeczki. Pamiętajmy także, aby kompozycje nie były za bardzo rozbudowane, aby goście mogli swobodnie ze sobą rozmawiać.

Wysoki lampion

Alternatywa dla wysokich kompozycji kwiatowych, czyli lampion na wysokiej "nóżce". Na pewno jest to tańsza opcja, a do tego nie tak często spotykana na polskich weselach.


Fot. Rock&Flowers

Kilka bukiecików w małych wazonach

Wyglądają bardzo efektownie, idealne na wesela w stylu rustykalnym. Coraz więcej Par stawia na prostotę i małe wazoniki z polnymi kwiatami. Według mnie, mimo, że nie są to bardzo okazałe formy dekoracji, wyglądają pięknie!


Fot. Rock&Flowers

Niskie kompozycje

Mimo, że uważa się, że wysokie kompozycje kwiatowe są bardziej efektowne od tych niskich, myślę, że wszystko zależy od florysty. Często to właśnie niskie kwiaty, na stołach gości, bardziej przypadają mi do gustu, niż te wysokie. Poza tym, niższe kompozycje, są bardziej użyteczne, ponieważ goście swobodnie mogą rozmawiać i nic im nie zasłania.

Pióra

Kompozycja z piór idealna jest na wesela w stylu nowoczesnym, jak i na te w stylu art deco. Na pewno nie są one popularne na polskich weselach, dlatego też mogą zachwycić gości, a do tego można je przygotować dużo wcześniej przed weselem.

Niskie lampiony

Na pewno jedna z tańszych kompozycji na stoły gości. Łączy w sobie wszystko to, co powinno znaleźć się w takiej dekoracji - kwiaty i świeczki. Jeżeli zapraszacie dużo gości lub chcecie zaoszczędzić na ślubnych dekoracjach, to coś dla was!

Pływające świeczki

Muszę przyznać, że wysokie wazony z pływającymi świeczkami, były do niedawna moim ślubnym faworytem. Wewnątrz wazonu może znajdować się kwiat, często także pod niego wkłada się podstawkę LED, dla uzyskania bardzo efektownego podświetlenia.

Świecznik pięcioramienny

Świecznik może występować samodzielnie, jak i w otoczeniu kwiatów. Według mnie taka dekoracja idealna jest do wnętrz pałacowych, jak i tych, na nie stylizowane. 

Drzewka

Drzewka mogą występować w różnych kolorach i konfiguracjach. Często są zdobione kwiatami albo kryształkami. Według mnie jedna z lepszych alternatyw dla kompozycji kwiatowych.

Lampy

Pasują do każdego rodzaju wnętrz od pałacowych po nowoczesne. Mogą występować same, jak i z kwiatami. Według mnie są niezwykle efektowne i przyciągają uwagę.

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger