Atrakcje ślubne pod kościołem

Wiele mówi się o atrakcjach weselnych typu fotobudka, fajerwerki, czy weselny bar. Jednak bardzo często zapominamy, że atrakcje możemy wprowadzić już pod kościołem, czy USC. Składanie życzeń Młodej Parze trwa bardzo długo, goście się nudzą, więc czemu nie zapewnić im rozrywki? :)

Fot. Photo by Jacob Rockland on Unsplash

1. Szczudlarze

Szczudlarze są coraz częściej spotykani pod polskimi kościołami. Według mnie jest to idealna atrakcja, przede wszystkim dla dzieci. Anioły mogą sypać płatki kwiatów, rzucać ryż lub puszczać bańki mydlane. 


Koszt: około 300-400zł

2. Puszczanie gołębi

Puszczanie gołębi przez Młodą Parę to bardzo stary, polski zwyczaj. Co prawda, ja boję się gołębi i nie zdecydowałabym się na taką atrakcję, ale jest wiele Młodych Par, które nie wyobrażają sobie wesela bez gołębi. Białe gołębie symbolizują miłość, wierność i pokój, dlatego są idealne na wesele. 

Koszt: cena za 2 gołębie od 180zł

3. Puszczanie motyli

Puszczanie motyli na pewno jest droższe, niż puszczanie gołębi, ale także bardziej oryginalne i efektowne. Pamiętajmy tylko, że chcąc je zamówić na swoje wesele, musimy zgłosić się do Farmy Motyli z odpowiednim wyprzedzeniem. 

Koszt: cena 50 motyli około 2500zł

4. Bańki mydlane

Możemy być pewni, że bańki mydlane puszczane pod kościołem będą wyglądać pięknie na zdjęciach! Jeżeli nie chcemy rozdawać gościom baniek, aby ci sami je puszczali, wynajmijmy agregat, który zrobi to za nich.

Koszt: około 250zł

5. Pokaz dużych baniek

Chcesz, aby goście podczas składania życzeń nie nudzili się i mieli na co popatrzeć? Dobrą rozrywką będzie pokaz tzw. dużych baniek. Oczywiście jest to atrakcja bardziej dla dzieci niż dla dorosłych, ale myślę, że spodoba się każdemu.

Koszt: godzina to koszt około 250zł

5. Przelot samolotu

Chcesz, aby wszyscy dowiedzieli się o tym, że właśnie wzieliście ślub? Dobrym sposobem na zakomunikowanie waszego szczęścia, będzie przelot samolotu z życzeniami, natychmiast po tym, gdy Para Młoda wyjdzie z kościoła. Baner może zawierać do 35 znaków. 

Koszt: na cenę składa się wynajem samolotu/szybowca plus cena wydrukowania baneru, cena holowania przez samolot to około 600-1000zł za godzinę

6. Puszczanie balonów

Chcesz, aby wieść o waszym ślubie doleciała prosto do nieba? Zdecyduj się na puszczanie balonów przez wszystkich gości pod kościołem. Każdy z nich może trzymać balon i puścić go na sygnał lub mogą być one schowane do ogromnego pudła, które otworzy w odpowiednim momencie Młoda Para.

Koszt: od 250zł w zależności od ilości balonów

7. Dron

Kolejny hit weselny! Drony najczęściej wynajmuje się przez filmowca i stanowi on urozmaicenie kręconego filmu. Muszę przyznać, że filmy z wykorzystaniem dronów są bardzo efektowne. Goście weselni podczas składania życzeń są filmowani z powietrza, co na pewno stanowi nie lada atrakcję. Więcej na temat dronów na weselu, znajdziecie TUTAJ.

Koszt: od 1000zł jako dodatek do kręconego filmu weselnego

8. Piankowe chmurki

Przyznaję, że atrakcja w postaci piankowych chmurek bardzo przypadła mi do gustu. Jest to nowość na polskim rynku ślubnym, ale na pewno szybko zyska swoich zwolenników. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Koszt: od 250zł

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger