4 Błędy przy organizacji wesela jesienią

Niestety, za oknami mamy już jesień, a lato powoli odchodzi w zapomnienie. Mimo to, wesela nadal są organizowane, a wrzesień to także szczyt sezonu ślubnego. Jednak Pary Młode organizujące wesela jesienią, zapominają, że jest to specyficzna pora roku. Dlatego też, decydując się na wesele jesienią, trzeba przygotować się na kilka ewentualności i nie popełnić przy tym kilku błędów, które mogą zaważyć na powodzeniu wesela.

Fot. Photo by vision webagency on Unsplash

1. Zapominanie o pogodzie

Jesień to nie lato i pogoda może nam pokrzyżować plany. Dlatego też, należy się odpowiednio przygotować na kilka ewentualności, takich jak deszcz, zimno, czy wiatr. Przemyślmy dwa razy, czy np. ślub w plenerze to dobry pomysł, a jeżeli się na niego zdecydujemy, przygotujmy plan B. Dużym problemem może okazać się również deszcz, a o tym jak sobie z nim radzić przeczytacie TUTAJ

2. Duże obłożenie hotelu

Organizujecie wesele w dużym hotelu, gdzie często odbywają się firmowe konferencje? Dowiedźcie się, czy w dniu waszego ślubu nie jest planowana w waszym hotelu impreza firmowa. Może to pokrzyżować wasze ślubne plany, bo tłumy w hotelu, zapchany parking i zamieszanie, nie wróżą nic dobrego.

3. Wesele w plenerze

Niestety, pogoda w Polsce jest kapryśna i jesienią może nas nawet zaskoczyć śnieg. Dlatego też, uważam, że decydowanie się na wesele w plenerze, nie jest rozsądne. O ile impreza w profesjonalnym,  ogrzewanym namiocie na pewno będzie udana, to wesele pod gwiazdami lub pod mało stabilnym zadaszeniem, może okazać się klapą.

4. Za późna godzina ślubu

Z tygodnia na tydzień, dni stają się coraz krótsze, a co za tym idzie zachód słońca jest coraz wcześniej. Dlatego też, zastanówcie się nad godziną ślubu. Jeżeli odległość pomiędzy kościołem, a salą jest duża i dojazd zajmuje prawie godzinę, ślub np. o godzinie 17 może nie być dobrym pomysłem. Chyba, że chcecie, aby goście na waszą salę przyjechali już po zachodzie słońca, co na pewno ma również pewne zalety :)
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger