Na co wydać pieniądze z wesela?

Podobno dżentelmeni nie dyskutują o pieniądzach, ale pieniądze weselne to co innego :) Każda Para Młoda na swoim weselu zbierze mniejszą lub większa kwotę pieniędzy. Pieniądze te stanowią prezent, co więcej są w pewnym stopniu pamiątką weselną, dlatego też wypadałoby je wydać z głową, na przemyślany cel.

Fot. Photo by Sharon McCutcheon on Unsplash

1. Podróż poślubna

To właśnie na podróż poślubną, Pary Młode najczęściej  wydają zgromadzone na weselu pieniądze. Jeżeli marzy się wam daleka podróż poślubna, może się okazać, że będziecie musieli przeznaczyć na nią wszystkie pieniądze zebrane na weselu. 

2. Mieszkanie

Kolejny cel, na który Pary Młode bardzo często wydają weselne pieniądze. Wiele młodych osób bierze kredyty na mieszkanie, dlatego też choćby najmniejsza suma, może się przydać do zgromadzenia wymaganego wkładu własnego.

3. Lokata

Może najmniej kreatywna forma wydania pieniędzy weselnych, ale na pewno bardzo racjonalna. Co prawda, obecnie oprocentowanie lokat nie jest imponujące, ale pieniądze będą bezpiecznie leżeć na waszym koncie i czekać na decyzję o tym, na co je przeznaczycie.

4. Samochód

Zawsze marzyliście o konkretnym samochodzie, albo ten co posiadacie nadaje się do wymiany? Co prawda, samochód nie jest inwestycją, wręcz przeciwnie, ale na pewno jest to dobry pomysł na ulokowanie pieniędzy.

5. Rozwój własnej firmy

Chyba najbardziej kreatywny i racjonalny cel, na który możecie przeznaczyć pieniądze. Macie pomysł na biznes albo jesteście na etapie rozwijania własnej firmy, ale brakuje wam środków? Pieniądze z wesela, mogą okazać się dla was wybawieniem. Oczywiście każda inwestycja jest ryzykowna, ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana :)

6. Marzenie

Marzenia powinno się realizować! Dlatego też, jeżeli od wielu lat marzycie o czymś, na co do tej pory nie było pieniędzy, zróbcie to teraz. Co prawda, nie jest to racjonalny cel, czy inwestycja, ale na pewno coś, co zasługuje na pieniądze z wesela.

A Wy na co wydaliście, pieniądze zgromadzone podczas wesela?

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger