Jak sprawić, by goście dobrze bawili się na weselu?

Czy goście będą się dobrze bawić na moim weselu? To pytanie, które zadaje sobie większość Par Młodych. Co prawda, ślub jest dla Pary Młodej i to jej wielki dzień, ale każdy kto wyprawia jakąkolwiek imprezę chce, aby goście się na niej dobrze bawili :) 

Fot. Photo by Sweet Ice Cream Photography on Unsplash

Komfort przede wszystkim

Komfort i wygoda to coś, czego goście oczekują od każdego wesela. Organizujesz latem ślub w plenerze? Zadbaj o to, aby goście siedzieli w cieniu i rozdaj im wachlarze. Wynajmujesz modne krzesła z wypożyczalni? Przetestuj je i przekonaj się, czy goście wytrzymają na nich 8h. Przy każdym elemencie wesela, postaw się na miejscu gości i pomyśl, czy ty byś się czuł komfortowo.

Dobra muzyka

Oczywiście pojęcie dobra muzyka jest względne, bo dla każdego to co innego oznacza. Dlatego też, nie zatrudniaj nieznanego DJa lub Zespołu, którego stylu prowadzenia wesel nie znasz. Co więcej, pamiętaj o różnorodnej muzyce, zarówno dla starszych gości, jak i dla młodszych. Gdy podczas wesela widzisz, że goście się nie bawią to znak, że trzeba zmienić repertuar i poinformować o tym DJa.

Różnorodne jedzenie

Wesela, na których serwowano jedynie rosół, smażone kotlety i golonkę, czyli bardzo ciężkie i tłuste jedzenie, powoli odchodzą w zapomnienie. Oczywiście takie potrawy są dobrą podkładką pod alkohol, ale w szczególności na weselach latem, nie każdemu pasują. Dlatego też, urozmaicajcie swoje menu lekkimi sałatkami, rybami, czy potrawami wegetariańskimi, które na pewno przypadną do gustu kobietom, czy osobom na diecie. I nie zapomnijcie o posiłkach dla gości na różnych dietach!

Jasny plan

Wasza sala weselna jest w dużej odległości od kościoła? Załącz gościom mapkę dojazdu. Innym dobrym pomysłem, który na pewno docenią goście, jest menu na stołach, dzięki któremu zorientują się jakie potrawy i w jakich godzinach tego dnia na nich czekają, dzięki czemu będą wiedzieli jak "rozłożyć siły". Kolejnym ułatwieniem jest przygotowanie rozpiski godzinowej, dzięki której goście dowiedzą się, o której np. serwowany jest tort, czy odbywają się oczepiny.

Kilka atrakcji

Oczywiście, nie musimy od razu inwestować w drogie atrakcje typu pokaz sztucznych ogni, ale przemyślmy jak możemy zaskoczyć naszych gości. Mogą to być małe szczegóły, jak np. poustawiane w różnych miejscach na sali weselnej zdjęć z rodziną,  niecodzienny pierwszy taniec, czy ciekawe prezenciki dla gości, które na pewno zostaną docenione.

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger