Jak dobrze wyjść na zdjęciach ślubnych?

Zdjęcia zdecydowanie nie są moją mocną stroną i nie zostanę królową Instagrama, ponieważ wychodzę na nich tragicznie. Dlatego też, przed ślubem bardzo obawiałam się efektu naszych ślubnych zdjęć. Jednak dzięki naszej rewelacyjnej Pani fotograf, jej dobrym radom i magii makijażu, nie wyszło najgorzej :) Jeżeli wy również podzielacie moje obawy, zapoznajcie się z kilkoma radami.

Fto. Ania Górajka

1. Poćwicz uśmiech

Może wydać się wam to głupie, ale na zdjęciach ślubnych każda Panna Młoda powinna się uśmiechać, a nieodpowiedni uśmiech może być powodem brzydkich zdjęć. Po latach tragicznych zdjęć,  nauczyłam się, że powinnam uśmiechać się nie pokazując zębów. Poćwiczcie przed lustrem uśmiechy i zróbcie sobie kilka zdjęć. Wybierzecie wtedy wasz najlepszy, fotogeniczny uśmiech :)

2. Stój prosto

Pamiętasz jak mama mówiła "nie garb się"? Pamiętaj jej słowa w dniu ślubu! Panna Młoda, która stoi prostu, wygląda pięknie na zdjęciach. Pilnuj się podczas wesela, aby się nie garbić, siedzieć prosto (szczególnie w kościele i podczas oczepin) i mieć wysoko ramiona. Garbienie się Panny Młodej, jak i Pana Młodego na prawdę wychodzi źle na zdjęciach, a przecież chcesz je mieć piękne :)

3. Uśmiechaj się oczami

Do ślubu nie wiedziałam, że można uśmiechać się oczami :) Promienny uśmiech, od ucha do ucha jest mile widziany na zdjęciach, ale każde zdjęcie z szeroko uśmiechniętą Panną Młodą to już nic fajnego. Po pierwsze trudno jest się uśmiechać przez całe wesele, a po drugie nie chcesz wyglądać na każdym zdjęciu tak samo. Dlatego uśmiechaj się oczami, staraj się dużo nie mrugać i ciesz się chwilą.

4. Podbródek wysoko

Pamiętaj, aby podczas ślubu i wesela trzymać wysoko podbródek. Oczywiście naturalnie, a nie w wymuszony sposób. Uchroni cię to przed podwójnym podbródkiem, automatycznie się wyprostujesz i wydłużysz szyję.

5. Nie przesadź z alkoholem

Alkohol nie jest sprzymierzeńcem ładnych zdjęć, dlatego też nie przesadzaj z nim do oczepin. Z reguły większość fotografów i filmowców opuszcza wesele po oczepinach, więc wtedy możesz sobie pofolgować. Alkohol sprawia, że puszczają hamulce, zaczynasz robić głupie miny i zapominasz o wszystkim.

6. Bukiet nisko

Trzymanie bukietu ślubnego to sztuka. Wbrew pozorom nie jest to łatwa sprawa, ponieważ automatycznie, każda Panna Młoda podnosi go do góry. Po pierwsze nie chowamy się za bukietem ślubnym, nie zakrywamy sobie nim twarzy. Po drugie trzymamy go nisko, łokieć ma być na wysokości biodra, a bukiet ma nie "wystawać" ponad linię biustu.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger