Dekoracje światłem na weselu

Chcesz poprawić wygląd swojej sali weselnej, bo uważasz, że jest bez wyrazu? A może sala jest idealna, ale planujesz podkreślić niektóre jej elementy? Idealnie do tego celu sprawdzi się dekoracja światłem, która może zupełnie odmienić każdą salę weselną i stworzyć niesamowity klimat. Poniżej formy oświetlenia, które możecie wykorzystać na waszych weselach.


Fot. Górajka Foto Studio

1. Światełka

Kurtyny ze światełkami wyglądają pięknie, niczym małe migoczące gwiazdki. Możemy zawiesić je w wielu miejscach, za stołem Pary Młode, pod sufitem, za Candy Barem, dosłownie, gdzie dusza zapragnie. Można je kupić np. TUTAJ, lub wynająć od firm dekoratorskich.
Cena: wynajem jednej kurtyny około 50zł, zakup około 230zł

2. Dekoracje światłem

Dekoracje światłem, stały się hitem ostatnich sezonów ślubnych. Listwy LED, reflektory, lasery, czy projektory GOBO mogą zupełnie odmienić każdą salę weselną. Świetnym pomysłem, przy organizacji wesel w sali z tarasem, jest oświetlenie ścian budynku, pleneru, czy drzew, oświetleniem architektonicznym. Dekoracją światłem zajmują się profesjonalne firmy, wyspecjalizowane tylko w tym zakresie, jak i firmy dekoratorskie, czy DJe grający na weselach.
Cena: wynajęcie jednej listwy LED około 60zł, projektor GOBO około 300zł, reflektor około 50zł sztuka

3. Lampiony papierowe

Wyróżniamy trzy rodzaje lampionów: najprostsze, czyli papierowe torebki, w których możemy umieścić świeczkę lub lampkę LED, lampiony papierowe, do zawieszenia pod sufitem sali weselnej lub w ogrodzie oraz najbardziej kontrowersyjne, czyli tzw. lampiony spełnionych życzeń - latające. Wybór należy do was, ja uważam, że każde z nich będą wyglądać pięknie! Lampiony do kupienia np. TUTAJ.

4. Świeczki

Tradycyjne, nie znaczy złe! Świeczki wykorzystywane są w dekoracji od dawna, co nie znaczy, że przez parę ostatnich sezonów, nie urodziło się parę nowości, jak np. świeczki w słoikach, idealnie nadające się na wesela w stylu rustykalnym. Świetną alternatywą dla tradycyjnych świeczek, są te pływające w wazonach, według mnie wyglądają niezwykle efektownie. 

5. Żarówki

Ozdoby weselne z żarówek to nowy trend w dekoracji ślubnej, który sprawdzi się przede wszystkim na weselach w stylu rustykalnym. Girlandy z żarówek wyglądają pięknie, a przy tym dodają odrobinę romantyzmu podczas uroczystości. Można je wykorzystać do dekoracji otoczenia sali weselnej, tarasu, czy pleneru. Do kupienia np. TUTAJ.
Cena: około 130zł za 10 metrową girlandę

6. Lampy naftowe

Lampa naftowa idealna jest na wesela w stylu vintage. To kolejna forma oświetlenia, którą polecam do zastosowania na zewnątrz. Pamiętajmy także, że musimy wyznaczyć kogoś kto ją zapali, bo jak wiem z doświadczenia zapalanie lampy naftowej nie należy do najłatwiejszych:) Można kupić np. TUTAJ.
Cena: około 13zł

7. Fairy Berries/Pearls

Nowość na rynku dekoracji ślubnych. Są to małe, około 2 cm ledowe kuleczki, z włącznikiem, które możemy rozmieścić dosłownie wszędzie, nawet w wodzie. Nocą, dadzą niesamowity efekt. Do kupienia na eBayu np. TUTAJ lub na Aliexpress np. TUTAJ.
Cena: około 95zł za 50 sztuk

8. Świecące bransoletki

Świecące bransoletki, tak jak pisałam już  w innym poście, są według mnie niekwestionowanym hitem nadchodzących sezonów ślubnych. Sama miałam je na swoim weselu i goście byli nimi zachwyceni. Do tego są bardzo tanie, do kupienia np. TUTAJ.
Cena: 20 zł za 100 sztuk

9. Podstawki LED

Chcesz, aby twoje dekoracje kwiatowe wyróżniały się w ciemności na sali weselnej? Nic trudnego, pod wazony można włożyć podstawki LED, które podświetlą kompozycję kwiatowe, na dowolny, wybrany kolor.
Cena: wynajem jednej podstawki w firmie dekoratorskiej około 25zł

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger