7 pytań do ślubnej stylistki

Panna Młoda w dniu ślubu ma wyglądać pięknie. To jest jej dzień i jakiekolwiek oszczędności na makijażu i fryzurze nie są tego warte. Jednak wbrew pozorom, wybór ślubnej makijażystki, czy fryzjerki nie jest łatwy. Najlepiej, aby taka osoba dojeżdżała do klienta, a także miała bogate portfolio. Jest to bardzo ważna decyzja, ponieważ może zaważyć o tym, czy w dniu ślubu będziemy czuć się pięknie, czy na zdjęciach wyjdziemy dobrze, a także czy po prostu będziemy czuć się komfortowo.

Fot. Ania Górjka/Kasia Sujka

1. Czy mogę obejrzeć portfolio?

Jako, że żyjemy w dobie Facebooka, portfolio każdej stylistyki znajduję się na jej Fanpagu na Facebooka. Pamiętajcie, że jeżeli prace danej stylistki nie przypadną wam do gustu, nie łudźcie się, że wy zostaniecie umalowane lub uczesane w inny sposób. Dobrze by było, aby stylistka w swoim portfolio miała również makijaże, czy fryzury, które wykonała na Pannach Młodych, wtedy będziecie mogły przekonać się jak pracuję przy ślubnych stylizacjach.

2. Jaka jest cena makijażu/fryzury?

Cena makijażu i fryzury zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od doświadczenia makijażystki, czy fryzjerki, liczby osób, które będzie malować, czy tego czy będzie musiała dojechać do Panny Młodej. Nie decydujcie się na podejrzanie tanie makijażystki, czy fryzjerki, bardzo możliwe, że dopiero się uczą i nie sprostają waszym oczekiwaniom.

3. Czy potrzebna jest zaliczka?

Większość makijażystek, czy fryzjerek nie pobiera zaliczek. Oczywiście możecie jednak trafić na stylistkę, która w celu potwierdzenia terminu, będzie chciała zaliczki. Musimy tylko pamiętać, aby posiadać potwierdzenie zapłaty, w razie gdyby stylistka nie wywiązała się ze swojej umowy.

4. Czy możliwa jest próba?

Próba to coś, z czego nie można rezygnować. To właśnie podczas niej, ustalacie ze stylistką, jak chcecie wyglądać w dniu ślubu. W dniu ślubu nie będzie czasu na wybór koloru cieni, czy sposobu ułożenia włosów, do tego służy próba. Poza tym to właśnie podczas próby może się okazać, że stylistka nie sprosta waszym oczekiwaniom i musicie szukać nowej osoby.

5. Co wtedy, gdy stylistka zachoruje w dniu ślubu?

Jako, że ze stylistką, czy makijażystką nie podpisujemy umowy, od jej dobrej woli zależy, czy zapewni nam zastępstwo w razie jej choroby. Oczywiście dobre stylistki stanął na rzęsach, aby znaleźć osobę na ich miejsce, ale niestety nie raz słyszałam historię, gdy stylistki odwoływały makijaże w dniu ślubu, bo wykupiły np. wakacje last minute...

6. Czy możliwy jest dojazd do klienta?

W dniu ślubu Panna Młoda ma być zrelaksowana, a nie jeździć po całym mieście za makijażem i fryzurą. Dlatego też, upewnijcie się, czy wybrana przez was stylistka do was dojedzie. Oczywiście jeżeli zależy wam na konkretnej osobie, która nie dojeżdża, wszystko można tak zorganizować, aby zdążyć się zrelaksować i zrobić makijaż i fryzurę.

7. Ile zajmie wykonanie makijażu/fryzury?

Do tej pory jestem pod wrażeniem szybkości, z jaką moja Pani stylistka, w dniu ślubu wykonała mój makijaż i fryzurę. Czas wykonania makijażu i fryzury jest o tyle ważny, że musicie ustalić harmonogram dnia ślubu, aby ze wszystkim zdążyć. Pamiętajcie również o tym, że jeżeli wasza stylistka podaje abstrakcyjny czas wykonania usługi, rzędu 3h na makijaż, jest to podejrzane i może świadczyć o jej braku umiejętności. 

8. Kiedy należy rezerwować termin?

Im szybciej tym lepiej! Jeżeli bardzo podobają się wam prace konkretnej stylistki, nie zastanawiajcie się i od razu do niej piszcie z zapytaniem, czy ma wolny termin w dniu waszego ślubu. Terminy u dobrych makijażystek, czy fryzjerek rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, dlatego też nie zwlekajcie z rezerwacją.

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger