5 mitów o weselach latem

W Polsce, sezon ślubny przypada na miesiące letnie. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ od czerwca do września, teoretycznie, powinna być piękna pogoda. Bywa różnie, ale ostatnie dni dowodzą, że lato może być upalne. Jednak na przestrzeni lat, na temat wesel latem, powstało kilka mitów, które spróbuję obalić :)

Fot. Photo by Sweet Ice Cream Photography on Unsplash

1. Najlepiej sprawdzą się jasne kolory

Nie wiadomo czemu, ale utarło się, że na weselu latem najlepiej sprawdzą się kwiaty w jasnych kolorach. Nic bardziej mylnego! To, że organizujemy wesele latem, nie powoduje, że jesteśmy w jakimś stopniu ograniczeni paletą kolorów. Dlatego też, możemy zdecydować się na tak teraz modne dekoracje w stylu greenery, kwiaty w intensywnym kolorze marsala, czy na kompozycję w kolorze pudrowego różu, wszystko zależy od Pary Młodej.

2. Trzeba zorganizować ślub w plenerze

Oczywiście wesele w plenerze może być piękne i z roku na roku, również dzięki ułatwieniom prawnym, zdobywa coraz więcej zwolenników, ale nie jest to obowiązek. Jeżeli ślub w plenerze nigdy nie był twoim marzeniem, zorganizuj go wewnątrz. Dzięki pięknym dekoracjom, nawet sala w Urzędzie Stanu Cywilnego możemy być jak z bajki.

3. Panna Młoda powinna mieć lekką suknię ślubną

Przez to, że latem są upały, a przynajmniej powinny być, wiele osób uważa, że Panna Młoda powinna postawić na lekką, zwiewną suknię ślubną. Na pewno lekka suknia ślubna, w wysokiej temperaturze będzie wygodniejsza, niż ta w stylu księżniczki, ale to na pewno nie powinno decydować. Jeżeli zawsze marzyłaś o strojnej sukni ślubnej, z długim welonem, nie rezygnuj z niej. Po prostu pomyśl o lekkiej sukience na przebranie, która może się przydać, gdy za oknem będą upały.

4. Upał może zrujnować wesele

Upał zrujnuje tylko wtedy wesele, gdy się na niego odpowiednio nie przygotujemy. Dlatego też, jeżeli organizujesz wesele latem i przewidują wtedy upały, zapoznaj się z moim postem - 8 sposobów jak przetrwać wesele w upale.

5. Wesele w mieście to zły pomysł

Piękna pogoda, słońce i lato kojarzą się nam z weselami w ogrodzie, nad brzegiem jeziora. Jednak jeżeli takie wesele nie jest waszym marzeniem i chcecie zorganizować je w centrum miasta, zróbcie to! To wasz ślub i to wy decydujecie jak go przeżyjecie, a klimatyzowana sala na pewno umili wam ten dzień :)
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger