5 błędów przy wyborze piosenki na pierwszy taniec

Pierwszy taniec to jeden z najbardziej stresujących momentów podczas całego wesela. Mimo, że my ćwiczyliśmy nasz układ bardzo długo, przed jego odtańczeniem czuliśmy tremę i oczywiście nie obyło się bez drobnych kłopotów. Bez względu na to, czy Para Młoda zdecyduje się zatańczyć przygotowany wcześniej układ, czy "pójdzie na żywioł" już przy wyborze piosenki, występuję ryzyko popełnienia paru błędów, które mogą zaważyć na powodzeniu pierwszego tańca.

Fot. Ania Górajka

1. Brak testu piosenki w sali

Bez względu na to, czy decydujecie się na DJa, czy zespół, przetestujcie przygotowaną przez was piosenkę i pierwszy taniec w sali weselnej. Może się okazać, że w sali weselnej jest zła akustyka albo za mały parkiet, przez co będziecie musieli zmodyfikować przygotowany układ. 

2. Za długa piosenka

Na pewno goście będą zachwyceni, że zobaczą wasz pierwszy taniec, ale każdy ma ograniczoną cierpliwość. Przyjęło się, że piosenka na pierwszy taniec nie powinna trwać dłużej niż 4 minuty, a najlepiej żeby miała do 3 minut. Jest to optymalny czas, w którym goście nacieszą się tańczącą Parą Młodą, a Para Młoda nacieszy się pierwszym tańcem :)

3. Za wolna piosenka

Pamiętajcie, że nie każda piosenka nadaje się do zatańczenia walca angielskiego, czy walca wiedeńskiego. Na pewno doradzi wam to instruktor tańca podczas pierwszego spotkania. Natomiast, jeżeli sami przygotowujecie się do pierwszego tańca, nie decydujcie się na bardzo wolną piosenkę, przy której nie da się tańczyć. Przetestujcie kilka melodii w domu i sprawdźcie, czy jesteście w stanie do nich zatańczyć.

4. Nieodpowiedni tekst

Jeżeli decydujecie się na piosenkę po angielsku, przeanalizujcie jej tekst. Może się okazać, że piosenka jest wulgarna, albo opowiada o mało romantycznym rozstaniu. 

5. Wybór DJa

Często, gdy Para jest niezdecydowana lub nie przykłada do pierwszego tańca dużej wagi, prosi DJa lub Zespół o pomoc. Oczywiście możemy poprosić o radę, ale wielokrotnie słyszałam o sytuacji, w której to DJ lub Zespół zaskakiwał Parę Młodą piosenką na pierwszy taniec. Jako, że pierwszy taniec zapadnie w pamięci Pary Młodej na długo, powinna być to piosenka, którą sami wybierzecie, a nie zrobi to ktoś za was.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger