8 sposobów jak przetrwać wesele w upale

W Polsce, sezon ślubny przypada na miesiące letnie, w których temperatura może przekraczać nawet 30 stopni. Oczywiście nie ma reguły i na letnim weselu może być ulewa i 15 stopni, ale przeważnie, pogoda nas rozpieszcza i mamy upały. Jednak piękna pogoda i wysokie temperatury, to przepis na idealne wakacje, a nie na ślub. Dlatego też, tak samo jak na deszcz, również powinniśmy przygotować się na upały :)


Fot. Photo by Derek Thomson on Unsplash

1. Podpięte włosy

Nawet gdy jesteś posiadaczką pięknych, grubych włosów, które idealnie prezentują się rozpuszczone, postaw na podpięcie. W upale, z czasem każde włosy opadają, stają się przyklapnięte i jedynie w podpięciu, będą prezentować się dobrze przez całą noc.

2. Odpowiedni makijaż

Jeżeli bierzesz ślub latem i spodziewasz się upałów, postaw na profesjonalnego makijażystę. Dobierze on odpowiednie kosmetyki do twojej cery, a do tego utrwali makijaż w taki sposób, że na pewno przetrwa całą noc.

3. Stacja z lemoniadą

Stacja z lemoniadą to hit ostatnich sezonów ślubnych. To świetna atrakcja, a do tego wybawienie podczas upałów. Więcej o tym jak ją zrobić znajdziecie TUTAJ.

4. Wygodne buty

Gdy jest gorąco, stopy puchną i nawet najwygodniejsze buty mogą okazać się nieodpowiednie. Dlatego też, kup swoje buty ślubne na długo przed weselem, abyś mogła przetestować je podczas upałów.

5. Sukienka na przebranie

Twoja suknia ślubna to prosta, zwiewana sukienka w stylu boho? Jeżeli tak, nie potrzebujesz sukienki na przebranie. Natomiast jeżeli zdecydowałaś się na obcisłą suknię ślubną lub obszerną suknię balową, kup krótką sukienką na przebranie. 

6. Wachlarze

Jeżeli zdecydowaliście się na ślub cywilny w plenerze, rozdajcie gościom przed ceremonią wachlarze. Jest to również dobry pomysł na prezenciki dla gości, bo nawet w najlepiej klimatyzowanej sali  weselnej każdemu przyda się wachlarz.

7. Odpowiednie kosmetyki

Nawet najlepszy makijaż, zrobiony na najlepszych kosmetykach po jakimś czasie staje się niedoskonały. Dlatego też, musisz mieć w pogotowiu bibułki matujące, wodę termalną, czy chusteczki odświeżające z antyperspirantem.

8. Nawodniony bukiet

Z reguły Panna Młoda otrzymuje swój bukiet ślubny rano, podczas przygotowań ślubnych. Pamiętaj, aby cały czas trzymać go w wazonie, w klimatyzowanym pomieszczeniu. 
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger