6 rzeczy, których nie może robić teściowa przy organizacji wesela

Teściowa - mama naszego Narzeczonego, z którą mniej lub bardziej nam po drodze. Z naszą teściową możemy mieć rewelacyjny kontakt, ale także może być naszą zmorą. Często na forach dyskusyjnych, dziewczyny dosłownie prześcigają się z historiami o tym, jak teściowa wtrąca się w organizację ich wesela, czy wręcz według nich, chce je zniszczyć. Dlatego też, przygotowałam listę rzeczy, których pod żadnych pozorem nie powinna robić teściowa, podczas przygotowań ślubnych :)

Fot. Photo by Hermes Rivera on Unsplash

1. Ustalać wszystko z synem

Teściowa chce zaprosić dodatkowych gości, podsunąć pomysły w sprawie organizacji wesela, czy coś za was załatwić? Wszystkie ustalenia muszą odbywać się w towarzystwie zarówno Pana Młodego, jak i Panny Młodej. Robienie czegoś za plecami synowej, prowadzi do kłótni i niepotrzebnych sporów. 

2. Robić z igły widły

Teściowa i synowa nie mogą kłócić się o każdy drobiazg. Kolor kwiatów, smak tortu, czy liczba druhen to nie powody do kłótni. Każda teściowa musi pamiętać, że to ślub jej synowej i to ona ma decydujące zdanie. Oczywiście można delikatnie akcentować swoją opinię na niektóre tematy, ale nie można stawiać sprawy na ostrzu noża.

3. Myśleć, że to jej ślub

Powodem większości kłótni, pomiędzy teściowa, a synową, jest przeświadczenie teściowej, że …. to jej ślub. Nie jest ona w stanie zrozumieć, że synowa może mieć inną wizję wesela od niej. Podchodzi do tego zbyt sentymentalnie i zapomina, że jej ślub już miał miejsce i teraz powinna dać pole do popisu swojej synowej.

4. Oceniać budżet weselny

Jest to bardzo delikatny temat, ponieważ jeżeli to rodzice Pana Młodego płacą za całe wesele, Panna Młoda może być w patowej sytuacji. Natomiast jeżeli to Para Młoda płaci za wesele, teściowa nie ma prawa komentować weselnego budżetu. To pieniądze Pary Młodej i to oni decydują na co zostaną przeznaczone.

5. Oceniać Pannę Młodą

Ostatnie co Panna Młoda chce usłyszeć w dniu ślubu od swojej teściowej, to to, że nie wygląda perfekcyjnie. Wszystkie komentarze poza "wyglądasz pięknie" i innymi komplementami są zakazane. 

6. Dygować podwykonawcami

Już nie raz od fotografów, czy dekoratorów słyszałam historię o teściowych, które wydzwaniają do nich przed weselem i chcą zmienić ustalenia, które wcześniej zostały poczynione z Parą Młodą. Teściowa nie może bezpośrednio kontaktować się z podwykonawcami i "przemycać" swojej wizji wesela, kłamiąc, że omówiła to z Parą Młodą. Nie muszę chyba komentować, że grozi to ślubną katastrofą! 
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger