5 rzeczy, które musisz zrobić, gdy nie masz Konsultanta ślubnego

Konsultant ślubny to duża pomoc dla każdej Panny Młodej. Dzięki niemu, nie musimy się niczym martwić i możemy przejść przez przygotowania ślubne bezstresowo. Natomiast nie każdą Pannę Młodą stać na konsultanta ślubnego, albo po prostu go nie potrzebuje. Jednak gdy nie mamy takiego pomocnika, nie możemy zapomnieć o kilku sprawach, bez których planowanie wesela może być trudne.

Fot. Photo by Simon Hattinga Verschure on Unsplash

1. Checklista

Planowanie ślubu i wesela to niekończąca się lista spraw do załatwienia. Bardzo łatwo o czymś zapomnieć, w związku z tym co jakiś czas twórzcie listy spraw do załatwienia. Pozwoli wam to się nie pogubić, a do tego będziecie mieli dużą satysfakcję z każdej odhaczonej rzeczy. 

2. Ustalenie budżetu

Jeżeli zatrudnicie konsultanta ślubnego, to właśnie on zadba o to, abyście nie przekroczyli wyznaczonego budżetu. Jednak dzięki planerom budżetu ślubnego w Excelu, sami doskonale sobie z tym poradzicie. Mój kalkulator budżetu weselnego jest do ściągnięcia TUTAJ.

3. Lista podwykonawców

Podwykonawcy to bardzo ważne ogniwo waszych ślubnych przygotowań. Dlatego też, spiszcie listę wszystkich osób, które w jakiś sposób są zaangażowane w organizację waszego ślubu. Pamiętajcie także o tym, aby na tydzień przed ślubem zadzwonić do wszystkich, potwierdzić wszystkie niezbędne sprawy, a także ustalić godzinę ich przybycia w dniu wesela.

4. Osoba kontaktowa w dniu ślubu

Konsultant ślubny jest naszą osobą kontaktową w dniu ślubu. To właśnie do niego dzwonią wszyscy podwykonawcy, a sala kontaktuje się z nim w razie problemów. Para Młoda w dniu ślubu powinna być zrelaksowana i ostatnią rzeczą jaką chce robić, to rozwiązywanie problemów i odpowiadanie na różne pytania. Dlatego też, wyznaczcie osobę kontaktową w dniu ślubu, najlepiej Świadkową, która jest blisko Panny Młodej.

5. Organizacja sali

Ustawianie winietek, menu weselnego, numerów stołów, czy tablicy usadzenia gości to rzeczy, którymi zajmują się konsultanci ślubni. Jeżeli go nie mamy, sami musimy tak zorganizować czas przed ślubem, ale znaleźć na to chwile. Oczywiście możemy oddelegować do tego kogoś ze znajomych, czy rodziny, a nawet poprosić o to menagera sali.

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger