6 rzeczy, o których zapominają Świadkowe

Świadkowa, czyli prawa ręka Panny Młodej, której wsparcie i pomoc jest nieoceniona. Z reguły, Świadkowa nie ma doświadczenia i jest nią na naszym ślubie po raz pierwszy w życiu, dlatego też może popełnić kilka błędów. Oczywiście nikt nie jest idealny i mimo, że nasza prawa ręka będzie się troić i dwoić może o czymś zapomnieć. W związku z tym, przygotowałam ten post, aby przestrzec Świadkowe, przed częstymi błędami :)

Fot. Ania Górajka

1. Bukiet

Utarło się, że podczas ceremonii w koście, gdzie Panna Młoda powinna mieć wolne ręce, Świadkowa trzyma jej bukiet. Jest to na pewno bardzo pomocne, jednak Świadkowa nie może zapomnieć oddać Pannie Młodej jej bukietu, gdy ta będzie wychodzić z kościoła.

2. Makijaż&fryzura Panny Młodej

Świadkowa powinna co jakiś czas sprawdzać, czy makijaż i fryzura Panny Młodej jest w nienagannym stanie. Panna Młoda nie ma czasu, aby biegać co pół godziny do lustra, dlatego też jej lustrem powinna być Świadkowa :)

3. Asysta w łazience

Wszystko zależy od tego jaką suknie ślubną wybierze Panna Młoda. Jeżeli lekką i zwiewną, Świadkowa nie musi pomagać jej w pójściu do łazienki. Natomiast jeżeli ma na sobie ciężką, strojną suknię z gorsetem, pomoc Świadkowej będzie nieoceniona.

4. Jedzenie

Może was zdziwię, ale Świadkowa, tak jak i Panna Młoda nie może zapomnieć o tym, aby coś zjeść. Moja Świadkowa podobnie jak ja, prawie nic nie zjadła na moim weselu, wszystko przez pośpiech i wiele obowiązków.

5. Alkohol

Na weselu alkohol leje się strumieniami, dlatego też Świadkowa nie może przesadzić z alkoholem. Jeżeli wie, że ma słabą głowę, niech nie pije go za dużo. Od pijanej Świadkowej, gorsza jest tylko pijana Panna Młoda :)

6. Być miłym dla gości

Świadkowa jako prawa ręka Panny Młodej, powinna być miła i pomocna dla gości weselnych. Nie może siedzieć w kącie i się dąsać. Powinna być w pewnym stopniu gospodynią, do której goście mogą się w każdej chwili zgłosić, gdy mają jakiś problem.

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger