6 rzeczy, których nie potrzebujesz na wieczorze panieńskim

Wieczór panieński to świetna okazja, aby Panna Młoda spotkała się ze swoimi przyjaciółkami, odpoczęła od ślubnych przygotowań i w luźnej atmosferze świętowała zamążpójście. Co prawda, nie jestem zwolenniczką teorii, że wieczór panieński to ostatnia okazja dla Panny Młodej na zabawę i powinna się na tej imprezie "dobrze wyszumieć". Tak samo nie uważam, że wieczór panieński powinien być bardzo drogą imprezą. Zawsze musimy zachować równowagę pomiędzy marzeniami Panny Młodej, a możliwościami finansowymi gości :) Więcej o organizacji wieczoru panieńskiego znajdziecie TUTAJ.

Fot. Photo by Levi Guzman on Unsplash

1. Drogich dekoracji

Wieczór panieński to nie ślub, dlatego też nie musicie wynajmować firmy dekoratorskiej, czy inwestować dużych pieniędzy w dekorację! Nawet wypełnienie dużych balonów helem, nie jest tanie, w związku z tym dobrze planujcie swój budżet, bo nie o dekorację tu chodzi. Oczywiście, gdy nie planujecie dodatkowych atrakcji, a jest to tematyczny wieczór panieński, dekoracje stają się atrakcją, za którą musicie trochę zapłacić.

2. Dress codu

Z reguły na wieczorach panieńskich, obowiązuje określony dress code - Panna Młoda ubiera się na biało, a dziewczyny na czarno. Nie musicie wprowadzać takich ograniczeń, jest to już dość oklepany "zwyczaj", więc zaszalejcie z kolorami i fakturami! Ubierzecie takie same koszulki, z datą wieczoru panieńskiego, czy sukienki w różnych kolorach, ale w określonym stylu np. boho, odróżniajcie się, ale postawcie na nowoczesność :)

3. Limuzyny&striptizera

Pierwsze, co każdemu przychodzi na myśl, gdy myśli o wieczorze panieńskim to limuzyna i striptizer. W Warszawie w centrum, w "sezonie" wieczorów panieńskim, dosłownie tworzą się korki…limuzyn z dziewczynami na wieczorach panieńskich. Oczywiście, jeżeli Panna Młoda, wymarzyła sobie limuzynę, czy striptizera na swój wieczór panieński, to nic złego. Ale, organizując wieczór panieński, nie zakładajcie z góry, że wasza Panna Młoda tego właśnie chce.

4. Prezentów

Zaplanowałyście dla swojej Panny Młodej dużo, drogich atrakcji? Nie musicie już kupować drogiego prezentu! Oczywiście bransoletka z grawerem, czy inny kosztowny prezent to fajna pamiątka, ale nie nadwyrężajcie swojego budżetu. Bardzo dobrą, tanią alternatywą jest np. album, do którego każda z zaproszonych dziewczyn, wklei swoje zdjęcie i napisze kilka słów do Panny Młodej.

5. Penisów

Pamiętajcie organizując wieczór panieński, że istnieją inne motywy przewodnie niż motyw penisa. Oczywiście w większości sklepów z gadżetami na wieczór panieński, znajdziemy tylko akcesoria z motywem fallusa, ale bądźmy kreatywne i nie idźmy na skróty, bo nie wiem, czy wasza Panna Młoda, będzie się dobrze czuła w otoczeniu samych penisów :)

6. Tortu

Na większości wieczorów panieńskich, w szczególności tych organizowanych w domu, spotykamy tort. I o ile dla mnie, jest to fajna atrakcja, nie każda Panna Młoda lubi torty. Dlatego też, nie zakładajcie z góry, że musicie zamówić tort, bo dla waszej Panny Młodej, która np. jest na diecie to żadna przyjemność :)
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger