6 rzeczy, których nie potrzebujesz na wieczorze panieńskim

poniedziałek, 22 maja 2017
Wieczór panieński to świetna okazja, aby Panna Młoda spotkała się ze swoimi przyjaciółkami, odpoczęła od ślubnych przygotowań i w luźnej atmosferze świętowała zamążpójście. Co prawda, nie jestem zwolenniczką teorii, że wieczór panieński to ostatnia okazja dla Panny Młodej na zabawę i powinna się na tej imprezie "dobrze wyszumieć". Tak samo nie uważam, że wieczór panieński powinien być bardzo drogą imprezą. Zawsze musimy zachować równowagę pomiędzy marzeniami Panny Młodej, a możliwościami finansowymi gości :) Więcej o organizacji wieczoru panieńskiego znajdziecie TUTAJ.

Fot. Pinterest

1. Drogich dekoracji

Wieczór panieński to nie ślub, dlatego też nie musicie wynajmować firmy dekoratorskiej, czy inwestować dużych pieniędzy w dekorację! Nawet wypełnienie dużych balonów helem, nie jest tanie, w związku z tym dobrze planujcie swój budżet, bo nie o dekorację tu chodzi. Oczywiście, gdy nie planujecie dodatkowych atrakcji, a jest to tematyczny wieczór panieński, dekoracje stają się atrakcją, za którą musicie trochę zapłacić.

2. Dress codu

Z reguły na wieczorach panieńskich, obowiązuje określony dress code - Panna Młoda ubiera się na biało, a dziewczyny na czarno. Nie musicie wprowadzać takich ograniczeń, jest to już dość oklepany "zwyczaj", więc zaszalejcie z kolorami i fakturami! Ubierzecie takie same koszulki, z datą wieczoru panieńskiego, czy sukienki w różnych kolorach, ale w określonym stylu np. boho, odróżniajcie się, ale postawcie na nowoczesność :)

3. Limuzyny&striptizera

Pierwsze, co każdemu przychodzi na myśl, gdy myśli o wieczorze panieńskim to limuzyna i striptizer. W Warszawie w centrum, w "sezonie" wieczorów panieńskim, dosłownie tworzą się korki…limuzyn z dziewczynami na wieczorach panieńskich. Oczywiście, jeżeli Panna Młoda, wymarzyła sobie limuzynę, czy striptizera na swój wieczór panieński, to nic złego. Ale, organizując wieczór panieński, nie zakładajcie z góry, że wasza Panna Młoda tego właśnie chce.

4. Prezentów

Zaplanowałyście dla swojej Panny Młodej dużo, drogich atrakcji? Nie musicie już kupować drogiego prezentu! Oczywiście bransoletka z grawerem, czy inny kosztowny prezent to fajna pamiątka, ale nie nadwyrężajcie swojego budżetu. Bardzo dobrą, tanią alternatywą jest np. album, do którego każda z zaproszonych dziewczyn, wklei swoje zdjęcie i napisze kilka słów do Panny Młodej.

5. Penisów

Pamiętajcie organizując wieczór panieński, że istnieją inne motywy przewodnie niż motyw penisa. Oczywiście w większości sklepów z gadżetami na wieczór panieński, znajdziemy tylko akcesoria z motywem fallusa, ale bądźmy kreatywne i nie idźmy na skróty, bo nie wiem, czy wasza Panna Młoda, będzie się dobrze czuła w otoczeniu samych penisów :)

6. Tortu

Na większości wieczorów panieńskich, w szczególności tych organizowanych w domu, spotykamy tort. I o ile dla mnie, jest to fajna atrakcja, nie każda Panna Młoda lubi torty. Dlatego też, nie zakładajcie z góry, że musicie zamówić tort, bo dla waszej Panny Młodej, która np. jest na diecie to żadna przyjemność :)

Prześlij komentarz