5 błędów popełnianych przy wyborze tortu weselnego

Wiele osób uważa, że tort weselny to zwyczajny tort, kolejny, który przyjdzie nam pokroić w swoim życiu. Nie mogę się z tym zgodzić, ponieważ tort weselny to tort Pary Młodej, sam w sobie jest atrakcją weselną, a do tego na pewno będzie najczęściej fotografowanym i filmowanym tortem w życiu każdej Pary Młodej :) Co więcej, tort weselny nie jest tani, dlatego też na jego wybór trzeba poświecić trochę czasu i nie popełnić po drodze kilku błędów.

Fot. Photo by Photos by Lanty on Unsplash

1. Brak budżetu

Wiele Par Młodych, idąc na konsultacje do cukierni jest w szoku, że tort weselny może tyle kosztować. Dlatego też pamiętajcie, że tort weselny nie jest tani, jego cena określana jest licząc albo od porcji albo od kilograma, do tego dochodzą dodatkowe koszty np. dekoracji, czy transportu do sali weselnej.

2. Za dużo smaków

Gdy decydujemy się na piętrowy tort weselny, w każdej warstwie możemy umieścić inny smak. Może to skutkować tym, że goście będą mieli różne opinie o waszym torcie weselnym, a nawet będą zgłaszali się o dodatkowe porcje w innym smaku. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale nie każda Para Młoda zamawia kilka kilogramów więcej tortu.

3. Wygląd przede wszystkim

Zdecydowaliście się na cukiernię, która robi piękne torty, ale o średnim smaku? Błąd! Wygląd tortu to jedno, ale smak jest równie ważny, jak nie najważniejszy. Musicie znaleźć miejsce, w którym zamówicie równie piękny, jak i smaczny tort.

4. Za dużo

Pary Młode planując menu weselne, mają skłonność do przesady i z reguły zamawiają za dużo jedzenia, w obawie, żeby go nie zabrakło. Pamiętajcie, że tort to nie rosół i ludzie nie jedzą go na weselach równie chętnie. Zamówcie tort zgodnie z liczbą gości, która potwierdziła przybycie z małym zapasem, a na pewno go ne zabraknie.

5. Wyobrażenie z Pinteresta

Wymarzyliście sobie określony tort z Pinteresta i nie wyobrażacie sobie innego? Pamiętajcie, że tort to praca ręczna, każdy cukiernik ma swoje techniki, które mogą być nie do odtworzenia przez innego. Koniecznie przedyskutujcie ze swoja cukiernią wasze oczekiwania, a na pewno wspólnie stworzycie wasz wymarzony tort.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger