Najczęstsze błędy w weselnej muzyce

Tak jak już wielokrotnie pisałam, muzyka, a co za tym idzie wybór DJa, czy Zespołu, który zagra na naszym weselu jest jedną z najważniejszych ślubnych decyzji. To jak oni grają i jakie piosenki puszczają decyduje o tym, jak bawią się goście weselni. Jednak wbrew pozorom my również mamy wpływ na to, jakie piosenki będą grane na naszym weselu.

Fot. Ania Górajka

1. Brak piosenek, które chcą goście

Przed weselem zaznaczyliście DJowi, że nie chcecie muzyki disco polo, a podczas wesela okazało się, że większość gości bardzo chce piosenki z tego gatunku? Bądźcie elastyczni, to, że wy nie lubicie takiej muzyki, nie oznacza, że podczas wesela nie można puścić 3/4 takich utworów.

2. Tylko jeden gatunek muzyczny

Kochacie rocka i tylko taką muzykę wpisaliście na ślubną playlistę, a może jesteście miłośnikami disco polo? Oczywiście to wasze wesele, ale nie bądźcie obojętni na potrzeby waszych gości. Muzyka powinna być różnorodna, taka aby każdy znazł coś dla siebie.

3. Brak list piosenek

Przed weselem powinniście przekazać swojemu DJ lub członkom Zespołu listę tzw. zakazanych piosenek oraz listę piosenek, którą muszą zagrać. Każdy z nas ma piosenki, po usłyszeniu których schodzi z parkietu, albo takie, które uwielbia. Chcecie się przecież dobrze bawić na swoim weselu?

4. Piosenki z nieodpowiednim tekstem

Często słuchając piosenki, nie zagłębiamy się w jej tekst i jego znaczenie, tylko lubimy jej melodię, czy po prostu wpadła nam w ucho. Dlatego też, wybierając określone piosenki na nasze wesele, w szczególności piosenkę na pierwszy taniec, przeanalizujmy jej tekst, bo może się okazać, że nie jest odpowiedni.

5. Za głośna muzyka

Duży problem na większości wesel, w szczególności tych, które mają połączony parkiet z salą jadalną. Starsze osoby będą chciały, aby ściszyć muzykę, a młode, aby ją pogłośnić  Niestety musimy znaleźć consensus, ale pamiętajmy, że dużo osób przychodzi na wesele porozmawiać, a gdy nie można np. wyjść na taras i wszyscy muszą siedzieć w sali, głośna muzyka może być problemem.

6. Za długa piosenka na pierwszy taniec

Panuje przekonanie, że piosenka na pierwszy taniec powinna trwać około 3 minut. Jeżeli pierwszy taniec będzie dłuższy, goście po prostu mogą być znudzeni, a do tego jest to niepotrzebny stres dla Pary Młodej.

7. Za dużo serwowanych potraw

Zdziwię was, ale ilość i częstotliwość serwowanych potraw, również może mieć wpływ na muzykę i na to jak bawią się goście. Pamiętajcie, aby tak zaplanować serwowanie posiłków do stołu, aby goście co 30 minut nie musieli biec z parkietu do stołu. Poza tym, po każdy zjedzonym posiłku traci się siły do zabawy, dlatego też nie przesadźcie z ilością serwowanych dań do stołu.

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger