Bar z lemoniadą na weselu

Bar/stół z lemoniadą zdobywa szturmem polskie wesela. Przewiduje się, że niedługo będzie on tak popularny jak Candy Bar. Nie dziwię się, bo lemoniada sprawdza się zarówno na weselach latem, gasząc pragnie, a także na weselach zimą, gdzie może służyć do przepijania alkoholu. Jest to niezwykle uniwersalny napój, który z reguły smakuje każdemu, a dzięki swojemu orzeźwiającemu smakowi, może być bardzo przydatny na weselu, gdzie spożywa się dużo alkoholu.

Fot. Photo by Kaizen Nguyễn on Unsplash

1. Prezentacja przede wszystkim

Jako, że lemoniada, mimo swoich walorów smakowych nie jest czymś wyjątkowym, stacji z lemoniadą trzeba nadać odpowiedni wygląd. Ustalcie ze swoją florystką lub firmą dekoratorską,  wygląd stołu z lemoniadą, nie zapominając o takich akcesoriach jak np. napis Lemoniada. Pamiętajcie także, że stół z lemoniadą nie sprawdza się jedynie na weselach w stylu rustykalnym, pięknie wygląda również na weselach w stylu glamour, wszystko zależy od jego aranżacji.

2. Bar DIY

W barze z lemoniadą, goście muszą mieć możliwość samodzielnego nalewania lemoniady. Ciekawą "atrakcją" mogą być także świeże owoce, a nawet warzywa, które będą mogli dodawać do swoich szklanek. W wielu sklepach znajdziemy dyspensery, w których umieścimy naszą lemoniadą (do kupienia np. TUTAJ). Do tego możemy wykorzystać słoiki, które są świetną alternatywą dla tradycyjnych szklanek. Uwieńczeniem naszego stołu z lemoniadą, będą kolorowe słomki, oczywiście zgodnie z kolorem przewodnim naszego wesela :)


Fot. Bella Wedding Rentals

3. Odpowiednia lokalizacja

Bar z lemoniadą musi być dobrze widoczny i stać w miejscu  o łatwym dostępie. Jeżeli organizujemy wesele latem i nasza sala weselna posiada taras, bar z lemoniadą możemy ustawić na tarasie, tak aby goście mogli ochładzać się lemoniadą.

4. Kilka rodzajów

Tradycyjna cytrynowa lemoniada jest oczywiście pyszna, ale zaserwujmy gościom również inne smaki lemoniady. Doskonale sprawdzi się lemoniada truskawkowa, limonkowa, malinowa, arbuzowa, brzoskwiniowa, czy rabarbarowa. Nie powinniśmy przesadzać i trzy rodzaje lemoniad zdecydowanie wystarczą.


Fot. Pinterest

5. Lód

Jako, że nasza lemoniada ma orzeźwić i ochłodzić naszych gości, powinniśmy dodać do niej lodu. Poproście w sali weselnej o specjalne pojemniki na lód, które będziecie mogli postawić na barze z lemoniadą. 


Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger