5 błędów przy usadzaniu gości weselnych

Z własnego doświadczenia wiem, że usadzenie gości nie jest łatwą sprawą. Muszę przyznać, że był to punkt przygotowań ślubnych, który przysporzył nam najwięcej problemów. Często nie możemy utworzyć idealnych stolików, co wiąże się z wielogodzinnymi analizami, w jakim towarzystwie dana osoba będzie się bawić najlepiej. Jako, że temat ten przysporzył mi tak wiele kłopotów postanowiłam przygotować dla was listę najczęściej popełnianych błędów przy usadzaniu gości weselnych. Zapraszam również na inny post z tej tematyki: Jak usadzić gości na weselu?

Fot. Ania Górajka

1. Brak planu usadzenia gości 

Brak planu usadzenia gości = chaos. Pamiętam wesele, na którym miałam przyjemność być i na którym nie było planu usadzenia gości. Mogę was zapewnić, że jest to bardzo zły pomysł, gdyż każdy z gości chciał zająć jak najlepsze miejsce i nikt nie patrzył na Parę Młodą, tylko biegł prosto do sali weselnej. Nie wprowadzajcie na swoje wesele chaosu i koniecznie ustalcie plan usadzenia gości.

2. Rodzice daleko od Państwa Młodych

Pamiętajcie, że ustalanie planu usadzenia gości, zaczynamy od rozlokowania rodziców Państwa Młodych. Muszą być to stoliki najbliżej tego najważniejszego stołu. Niewybaczalnym błędem, jest usadzenie rodziców daleko od Państwa Młodych, możecie sobie wyobrazić jak oni się poczują.

3. Rodzina daleko od siebie

Oczywiście możemy kierować się zasadą, że po ślubie obie rodziny stają się jedną, ale jednak byłabym tradycjonalistką i nie rozdzielałabym rodzin. Usadźcie członków danej rodziny koło siebie, nie rozlokowujcie ich po różnych stołach. Wesele to bardzo dobra okazja do spotkania dawno niewidzianych krewnych, dlatego też rodziny chcą siedzieć koło siebie. 

4. Różne charaktery koło siebie

Chcecie posadzić przy jednym stoliku bardzo młode osoby i seniorów, a może kibiców dwóch wrogich klubów, czy zwolenników "nielubiących" się partii politycznych? Bardzo zły pomysł! Pamiętajcie, że gdy musicie "dokooptować" do paru stolików pojedyncze osoby, czy pary, kierujcie się ich charakterem, czy zainteresowaniami. Pozwoli to mniej więcej ocenić, czy dane osoby będą się dobrze bawić przy jednym stole.

5. Obsesja

Nie pozwólcie na to, aby planowanie usadzenia gości stało się obsesją. Nie dzwońcie do każdego z osobna i nie pytajcie się, czy chcą siedzieć koło siebie. Oczywiście to jak goście będą siedzieć na weselu jest bardzo ważne, ale przesadzajmy:)

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger