7 rzeczy, których nie powinien robić Pan Młody

Nie wiem czemu, ale utarło się, że Pan Młody stanowi tło Panny Młodej podczas wesela. To Panna Młoda planuje ślub i wesele i jest jego gwiazdą. Oczywiście nie można umniejszać roli Panny Młodej, ale uważam, że Narzeczony mimo, że nawet nie jest zainteresowany kolorem kwiatów, czy innymi ślubnymi detalami, powinien wspierać Pannę Młodą podczas przygotowań ślubnych. Nie może być tak, że cały ślub jest na głowie Panny Młodej, ponieważ Pan Młody również bierze w nim udział :)

Fot. Ania Górajka

1. Brak pomocy

Tak jak pisałam powyżej, często się zdarza, że Pan Młody nie pomaga w przygotowaniach ślubnych. Powoli się to zmienia i panowie angażują się w przygotowania do ślubu, ale i tak ponad połowa Panów Młodych zrzuca ten obowiązek na swoją Narzeczoną. 

2. Groomzilla

Ze skrajności w skrajność. Z jednej strony Pan Młody powinien zaangażować się w przygotowania ślubne, ale nie może w tym przesadzać i stać się Groomzillą! Pary Młode powinny podzielić się obowiązkami i zdecydować, że np. Panna Młoda odpowiada za dekoracje, a Pan Młody za alkohol.

3. Garnitur na ostatnią chwilę

Często panowie uważają, że mają czas i ślubny garnitur mogą kupić na tydzień przed weselem. Pamiętajcie, że wbrew pozorom znalezienie dobrze leżącego garnituru nie jest takie łatwe i na poszukiwania trzeba zarezerwować trochę czasu. Do tego dochodzi okres przeróbek, który w sezonie ślubnym może się wydłużyć.

4. Narzekanie na wydatki

Na początku przygotowań ustaliliście budżet wesela i jak na razie Panna Młoda się go trzyma? Jeżeli tak, Pan Młody nie może na każdym kroku narzekać na to, ile wydajecie na poszczególne elementy wesela. Wierzcie mi panowie, że jest to niezwykle irytujące dla każdej Panny Młodej, ponieważ z reguły mężczyźni nie wiedzą ile może kosztować fotograf, czy DJ.

5. Zapraszanie Ex

Jesteś w dobrych stosunkach ze swoją byłą partnerką i chcesz zaprosić ją na wesele? Duży błąd! Odwróć sytuację i pomyśl jakbyś się czuł, gdyby Panna Młoda zaprosiła swojego byłego.

6. Zapraszanie wszystkich

Wesele to nie impreza urodzinowa i nie można zapraszać na nią wszystkich. Jesteś na spotkaniu z kolegami z pracy i mówisz im, żeby "wpadali" na twoje wesele, bo będzie fajna impreza? Nie można "zapraszać" osób na swoje wesele, które nie znajdują się na liście gości.

7. Przedweselna impreza

Postanowiłeś dzień przed ślubem "na rozluźnienie" wypić parę piw z kolegami? Zła decyzja! Noc przed ślubem to nie czas na imprezy, pobawicie się na weselu. Po zakrapianej nocy, możesz nie być w stanie rano wstać i pomagać w przygotowaniach ślubnych. Do tego Pan Młody w dniu ślubu musi dobrze wyglądać, a po paru głębszych może być to trudne.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger