8 rzeczy, na które najczęściej narzekają goście weselni

Mimo, że ślub i wesele to uroczystość, która jest ukoronowaniem miłości Pary Młodej i to oni powinni być najważniejsi, nadal panuje przekonanie, że wesele jest dla gości. Oczywiście planując wesele musimy zachować równowagę. Nie możemy rezygnować z naszych priorytetów i naszej wizji wesela, ale w planach uwzględnijmy również gości :)

Fot. Photo by Álvaro CvG on Unsplash

1. Kontrowersyjna data ślubu

Według badań, to właśnie na nieodpowiednią datę ślubu, goście najczęściej narzekają. Nie lubią oni ślubów w ciągu tygodnia, tych w piątki, w niedziele, w Boże Narodzenie, Wielkanoc, czy w tzw. długie weekendy. Jak rozwiązać ten problem? Skonfrontuj swój pomysł ślubu np. w Boże Narodzenie z rodziną i najbliższymi przyjaciółmi, zobacz co oni na to powiedzą. Na pewno w tym przypadku konieczne będzie wysłanie. z odpowiednim wyprzedzeniem Save the Date, o którym więcej pisałam TUTAJ.

2. Kłopotliwe zaproszenia ślubne

Z zaproszeniami ślubnymi może być kilka kłopotów. Przede wszystkim gość może dostać zaproszenie z osobą towarzyszącą mimo, że nikogo nie chciał ze sobą zabrać. Rodzina z kilkorgiem dzieci, może otrzymać zaproszenie, na którym wyraźnie jest napisane, że Para Młoda nie życzy sobie na weselu dzieci. Przykłady można mnożyć! Jak z tego wybrnąć? Przede wszystkim zapytajmy się grzecznie samotnych znajomych, czy mają zamiar przyjść z kimś na wesele, czy nie. 

3. Brak transportu

Kolejnym zażaleniem ze strony gości, jest brak transportu spod kościoła lub USC do sali weselnej. Oczywiście jeżeli odległości te nie są duże, goście mogą zamówić taksówkę albo pojechać autobusem. Natomiast, gdy są one większe, powstaje problem. Z drugiej jednak strony goście mogą pojechać własnymi samochodami, tutaj jednak pytanie, kto nie będzie pić na weselu? Problem ten można rozwiązać tylko w jeden sposób - wynająć autokar dla gości.

4. Nieodpowiedni stolik

Jednym z najczęściej wskazywanych problemów, przez gości weselnych jest nieodpowiednie usadzenie. Czasami Pary Młode wychodzą z założenia, że zintegrują gości weselnych poprzez wymieszanie ze sobą członków rodzin, jak i grup znajomych. Nie jest to dobry pomysł, bo osoby przy stoliku powinny się chociaż znać z widzenia. Więcej informacji o tym, jak prawidłowo usadzić gości przy stole weselnym TUTAJ.

5. Niesmaczne jedzenie

Musze przyznać, że jak z reguły jestem niejadkiem, na weselach lubię dobrze zjeść :) Dlatego też menu było dla mnie bardzo ważne przy wybieraniu sali weselnej. Jednak jak można rozwiązać ten problem? Trzeba przyznać, że jest to trudne. Oczywiście możemy spróbować tych potraw wcześniej, podczas degustacji lub w czasie wizyty w restauracji. Ale wesele to często impreza na ponad 100 osób, gdzie trudno zachować jednolitą jakość potraw. Dobrym pomysłem będzie zapoznanie się z opiniami w internecie o danym miejscu weselnym.

6. Muzyka

Bardzo często goście weselni skarżą się na muzykę podczas wesela. Oczywiście wszystkim gustom muzycznym się nie dogodzi. Skonsultujcie się z waszym DJ lub zespołem i ustalcie wspólnie piosenki, przy których goście się najlepiej bawią. Możecie też podpytać znajomych o ich ulubione przeboje. Nawet jak jesteście dużymi przeciwnikami zabaw weselnych, zdecydujcie się chociaż na jedną, która zintegruje gości, więcej o zabawach TUTAJ.

7. Brak Pary Młodej

Jednym z zażaleń gości weselnych jest nieobecność Pary Młodej. Dotyczy to zarówno sesji zdjęciowej, którą organizują oni podczas wesela, jak braku rozmowy z nimi. Uważam, że jeżeli zapraszamy kogoś na swoje wesele, powinniśmy z nim zamienić chociaż kilka zdań. Nie karze nikomu spędzać przy każdym stoliku godziny. Po prostu Pary Młoda powinna zrobić rundkę po całej sali i "odwiedzić" każdy stolik. Pozwoli to gościom na krótką rozmowę z Parą Młodą.

8. Pieniądze zamiast kwiatów

Jedną z najczęstszych uwag gości weselnych jest wspomnienie w zaproszeniu ślubnym, o chęci otrzymania pieniędzy zamiast kwiatów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast kwiatów, życzyć sobie książki, wino, czy kupony Lotto. Nie musimy jednak prosić o pieniądze. I tak goście wręczą je nam w kopertach na weselu, nie muszą tego robić również zamiast kwiatów.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger