8 alternatyw dla pierścionka zaręczynowego

Każda przyszła Panna Młoda, nie wyobraża sobie zaręczyn, bez pierścionka zaręczynowego. Ale co, gdy nie lubimy pierścionków, nigdy ich nie nosiłyśmy i pierścionek zaręczynowy jest dla nas stratą pieniędzy? Co wtedy ma zrobić biedny przyszły Pan Młody, który chce się oświadczyć swojej ukochanej, ale nie wie jak to zrobić? Mam dla niego parę alternatyw :)

Fot. Photo by Scott Webb on Unsplash

Biżuteria 

Alternatywa dla Pań, które nie lubią pierścionków, ale akceptują inne formy biżuterii. Może to być naszyjnik, wisiorek, bransoletka, kolczyki, co dusza zapragnie. Wszystko zależy od Pana Młodego. Na naszyjniku lub bransoletce, można wygrawerować imiona małżonków lub datę zaręczyn.

Kluczyk do serca lub mieszkania 

Opcja dla romantycznych Panien Młodych, które zwracają uwagę na małe gesty. Pan Młody może dać swojej ukochanej wisiorek, w kształcie klucza do jego serca albo, prawdziwy klucz do wspólnego przyszłego mieszkania. Np. wisiorek W.Kruk 399zł.

Tatuaż dla dwojga 

Idealny sposób na zaręczyny dla odważnych Par Młodych, które od zawsze marzyły o wspólnym tatuażu. Może mieć on formę daty zaręczyn, imienia drugiej połówki, serca, znaku nieskończoności albo krótką sentencję miłosną. Ceny tatuaży rozpoczynają się od 200zł.

Zwierzątko 

Pies, kot, królik, może także być symbolem miłości, a wspólna opieka nad psem lub kotem, treningiem przed posiadaniem w przyszłości dziecka. Jednak decydując się nad taką formą zaręczyn, trzeba to dobrze przemyśleć. Zastanówcie się czy jesteście gotowi na takie zobowiązanie. Zwierzak to nie zabawka i źle by się stało, gdyby nasz prezent zaręczynowy, znalazłby się w schronisku.

Finger piercing 

Kolejna opcja dla odważnych, alternatywa dla tatuażu, polegająca na przekłuciu palca pod skórą. Z racji umiejscowienia, jest ono niestety narażone na zakażenia. Cena przekłucia 110-200zł.

Zegarek 

Kolejna biżuteryjna opcja, dla Panien Młodych lubiących zegarki. Cena zależy od firmy i rodzaju zegarka, można na nim np. wygrawerować datę zaręczyn.

Buty/torebka od projektanta 

Alternatywa dla Panien Młodych kochających modę, które bardziej będą zadowolone z pary szpilek Louboutin albo z torebki Prady, niż z pierścionka zaręczynowego. Przykładowo ceny szpilek Louboutin w Polsce wahają się od 2000zł do około 12000zł.

Samochód 

Opcja dla Panów Młodych z bardzo dużym budżetem, którzy nie mają żadnych ograniczeń :)


Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger