Alternatywy dla rzucania bukietem na oczepinach

Oczepiny są tradycją, która kultywowana jest na polskich wesela od dawien dawna. Jedni je lubią, inni chowają się przed nimi w łazienkach. Należy jednak pamiętać, że nie muszą one wyglądać tak, jak na każdym polskim weselu. Możecie być prekursorami i zrezygnować z tradycyjnego rzucania bukietem i zdecydować się na coś innego. Jeżeli interesuje was temat oczepin, zapoznajcie się  również z postem Czym rzucać na oczepinach?

Fot. Photo by Désirée Fawn on Unsplash

1. Wspólny taniec

Coś dla miłośniczek tańca. Umów się z koleżankami, że razem zatańczycie układ np. do piosenki Beyonce. Na pewno goście, jak i Pan Młody, będą zachwyceni. Co więcej, na pewno będzie to większa atrakcja, niż rzucanie bukietem lub welonem.

2. Oddaj bukiet

Rzucając bukiet w tłum niezamężnych dziewczyn, zawsze jest ryzyko, że trafi on w ręce osoby, która go nie doceni, od razu wyrzuci do śmieci, bo po prostu nie chciała się znaleźć w tłumie i została zmuszona przez członka rodziny. Dlatego też, świetną alternatywą jest oddanie bukietu Parze, która ma najdłuższy staż małżeństwa na weselu np. swoim Dziadkom.

3. Ukryj coś w cieście

Możesz poprosić cukiernika, aby ukrył w cieście kilka migdałów lub innych słodkości, a ta dziewczyna, która znajdzie je w swoim kawałku, zostanie przyszłą Panną Młodą. Niestety jest ryzyko, że migdał może znaleźć już zamężna kobieta, ale zawsze jest to dobra zabawa.

4. Bukiet dla ukochanej osoby

Tuż przed ślubem umarł ktoś dla ciebie ważny, babcia, ciocia, albo mama? Nie rzucaj bukietem, tylko zadedykuj go tej właśnie osobie i postaw go w wazonie na jej grobie. Jest to na pewno piękny gest, który zostanie przez wszystkich zapamiętany, a tobie pozwoli uczcić pamięć najukochańszej osoby.

5. Piniata

Piniata jest coraz częściej spotykana na przyjęciem, w szczególności tych dla dzieci. Jeżeli tradycja rzucania bukietem lub welonem, jest dla ciebie przestarzała, a lubisz łamać tradycję i kochasz nowości, piniata wypełniona cukierkami lub innymi przedmiotami jest dla ciebie idealna!
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger