Najpopularniejsze ślubne kwiaty

Wybór kwiatów na ślub i wesele to nie jest prosta sprawa. Panny Młode dzielą się na te, które kochają kwiaty i ich rodzaje mają w małym palcu i na te, dla których temat kwiatów to czarna magia i potrafią tylko odróżnić słoneczniki od róż. Jednak zarówno ekspertki w dziedzinie kwiatów, jak i nowicjuszki, mogą nie mieć pomysłów na kwiaty na swoje wesele. Może w tym pomóc zestawienie najpopularniejszych ślubnych kwiatów.

Fot. Ania Górajka

Peonie

Gdy zapytacie Pannę Młodą, jakie kwiaty chce mieć na swoim weselu, jest duże prawdopodobieństwo, że powie peonie! To zdecydowanie ukochane kwiaty Panien Młodych :) W bukietach, jak i kompozycjach na stołach, wyglądają pięknie! Ich sezon przypada na wiosnę i początek lata i niestety nie są tanie.

Róże

Od wieków symbol piękna i miłości. Na świecie jest ponad 3000 odmian róż, więc nawet najbardziej wymagające Panny Młode, znajdą swój kolor, kształt, czy zapach.

Hortensje

Hortensje były obecne na moim weselu i bardzo je polecam :) Dzięki swoim dużym, krzaczastym główką, wypełnią  każdy nawet największy bukiet, czy kompozycję na stołach gości. Występują w kilku kolorach, a przy tym są w umiarkowanych cenach, dzięki czemu możemy użyć je w większych ilościach.

Gipsówka

Mój faworyt, który również pojawił się na moim weselu. Gipsówka przypomina chmurkę, dzięki czemu jest idealnym wypełnieniem bukietów i kompozycji ślubnych. Co więcej, są to wszechstronne kwiaty, które będą pasować do wesel w stylu rustykalnym, jak i glamour.

Fot. Ania Górajka

Tulipany

Mało kto wie, że tulipany są najczęściej uprawianą rośliną ozdobną na świecie. Mają tyle odmian, że podobnie jak w przypadku róż, każda Panna Młoda znajdzie odmianę dla siebie. Według mnie najlepiej sprawdzą się na wiosennych weselach, "blisko natury", ale  gdy bardzo lubimy tulipany, mogą pojawić się na naszym weselu w dowolnej porze roku.

Słoneczniki

Zdecydowanie jedne z moich ulubionych kwiatów. Gdy tylko je widzę, powodują uśmiech na mojej twarzy :) Nazywane radosnymi kwiatami, rewelacyjnie sprawdzą się na weselach w stylu rustykalnym.

Jaskier

Świetna alternatywa dla peoni, czy róż. Pięknie prezentują się w bukietach i kompozycjach ślubnych. Moim zdecydowanym faworytem są te, w kolorze białym i różowych, ale znajdziemy jaskry również w innych barwach.

Groszek pachnący

Sprawdza się zarówno solo, jak i w kompozycji z innymi kwiatami. Znajdziemy je w najpopularniejszych ślubnych kolor, czyli w bieli, różu i fiolecie.

Lawenda

Lawendę w doniczkach znajdziemy w doniczkach w większości polskich domów, jak i coraz częściej na polskich weselach. Rewelacyjnie sprawdzi się na weselach w stylu rustykalnym. 

Margerytka

Są to piękne, a zarazem proste i pospolite kwiaty. Z wyglądu mogą przypominać polne kwiaty. Według mnie w bukietach najlepiej wyglądają solo, co więcej, długo utrzymują świeżość, więc są idealne na ślub i wesele.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger