Jak przeżyć długi lot samolotem w podróż poślubną?

Lot samolotem, jednym kojarzy się z traumą, innym z nudą, a jeszcze innym z odpoczynkiem. Zdania są podzielone, w szczególności w zależności od tego jaką klasą się leci :) Jako, że ja jestem klientem klasy ekonomicznej, lot samolotem kojarzy mi się z nudą i zdrętwiałymi nogami :) Wiele Par Młodych, na cel swojej podróży poślubnej, wybiera bardzo odległe kraje, do których leci się wiele godzin, często z przesiadkami. Ale jak przygotować się do podróży samolotem, aby przeżyć ją szybko i bezboleśnie?

Fot. Photo by louis magnotti on Unsplash

Podróżuj wypoczęty

Planuj swój lot samolotem tak, aby być podczas niego wyspanym i wypoczętym. Dlatego, jeżeli możesz, planuj lot samolotem w ciągu dnia. Nie polecam lotów wcześnie rano albo tych, które rozpoczynają się w nocy. Nie wiem jak wy, ale ja nigdy nie umiem spać w samolocie, więc nie jestem w stanie odespać w nim, nieprzespanej nocy. 

Samolotowy niezbędnik

Nie zapomnij o kilku rzeczach, które umilą ci podróż samolotem. Na długi lot samolotem, weź ze sobą wygodną małą poduszkę, długi ciepły szal (jeżeli nie lubisz samolotowych koców), kapcie na zmianę, nawilżające krople do oczu, a także antybakteryjny żel do rąk. Aby nie nudzić się na pokładzie, zbierz ze sobą grubą książkę (zawsze wolę czytać w podróży książki, zajmują mniej miejsca i są o wiele lżejsze niż plik gazet).

Jedzenie i pice

Upewnijcie się, że na pokładzie w cenie biletu macie wykupiony catering. Jeżeli nie, opłaćcie go dodatkowo, wyjdzie was to taniej, niż kupowanie jedzenia w czasie lotu. Jesteście uczuleni na gluten, albo jesteście na diecie wegetariańskiej? Często podczas odprawy online, możecie zaznaczyć, że życzycie sobie posiłek przyrządzony według konkretnej diety. Kupcie również na lotnisku butelkę wody lub innego napoju, nie będziecie musieli prosić co chwila stewardesy o nowy kubeczek wody.

Jak w filmie?

Pewnie nie raz w filmie, czy w serialu widzieliście sceny, w których bohaterowie po tym jak oznajmili podczas odprawy, że są w podróży poślubnej, zostawali upgradowani do wyższej klasy. To również może przydarzyć się wam! Jeżeli traficie na miłą panią przy odprawie i powiecie jej, że lecicie w podróż poślubną, może się okazać, że wyczaruje dla was coś magicznego :)

Odrobina luksusu

Wykupiliście super hotel, ale zapomnieliście o tym, że jeszcze musicie po drodze przeżyć 12h lot? Podróż poślubna zdarza się raz w życiu, dlatego nie oszczędzajcie na wygodach. Oczywiście nie każe wam dopłacać do klasy biznes, ale już klasa premium economy może być w waszym zasięgu. Jako, że nie każdy samolot oferuję taką klasę, wyjściem z sytuacji może być wykupienie dodatkowego miejsca na nogi, przy wyjściu awaryjnym lub z przody samolotu. Nie zapominajcie również o tym, aby wprowadzić się w dobry nastrój przed wylotem, np. kieliszkiem prossecco na lotnisku.

Last minute upgrade

Wiele linii lotniczych, oferuje swoim klientom tzw. last minute upgrade. Np. 3 dni przed wylotem, dostajecie maila, z pytanie, czy chcecie upgradować wasze miejsca, z klasy ekonomicznej do klasy biznes. Jeżeli wasza oferta okaże się najwyższa, dostaniecie je. Jest to oczywiście o wiele niższa kwota, niż w przypadku tradycyjnego kupowania miejsc w klasie biznes.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger