7 rzeczy do zrobienia na 7 dni po zaręczynach

Zaręczyny. Wiele dziewczyn na nie czeka latami, inne są zaskakiwane po paru miesiącach. Nie ma reguły kiedy nasz ukochany przyszły mąż, zdecyduje się zadać nam pytanie "Czy wyjedziesz za mnie?" Czy będziecie nimi zaskoczone, czy nie, możecie mieć już wcześniej przygotowany konkretny plan działania. Znam dziewczyny, które już na długo przed zaręczynami, miały listę firm i sal weselnych, do których wiedziały, że się zgłoszą od razu po zaręczynach. Czy to jest przesadą, nie mi oceniać :)

Fot. Photo by Gift Habeshaw on Unsplash

1. Zadzwoń do rodziny i przyjaciół

Jest to podstawa po zaręczynach. Nie chcesz przecież, żeby mama, czy siostra, o twoich zaręczynach dowiedziały się z Facebooka. Nie zapomnij również poinformować o tym fakcie swoją przyjaciółkę, czy siostrę, która ma zostać twoją świadkową  Oczywiście nie musisz od razu prosić ją o bycie świadkową, ale nie zapominaj o niej :)

2. Ustal listę gości

Spiszcie na szybko z Narzeczonym listę osób, które chcecie zaprosić na swoje wesele. Oczywiście nie musi być to super dokładna lista, ale powinniście mniej więcej wiedzieć, czy będzie to raczej 100, czy 200 osób.

3. Zaplanuj budżet

Podstawa przy planowaniu wesela. Oczywiście rozmowy o pieniądzach nie są łatwe, ale przed ślubnymi poszukiwaniami, powinniście wiedzieć, kto za co płaci i ile możecie przeznaczyć np. na salę weselną. Sprawa jest nieco łatwiejsza, gdy sami płacicie za wesele, bo wtedy najlepiej wiecie jaki macie budżet.

4. Dogadaj szczegóły

Szczegóły, które musicie przede wszystkim ustalić na początku ślubnych przygotowań, to choćby to, na jaki ślub się decydujecie, czy kościelny, czy cywilny, czy ślub weźmiecie w miejscu zamieszkania Pana Młodego, czy Panny Młodej, czy preferujecie salę weselną w stylu pałacowych, czy rustykalnym, albo czy chcecie mieć poprawiny, czy też nie. W toku ślubnych przygotowań, pojawi się więcej pytań, ale na te musicie sobie odpowiedzieć na tym etapie.

5. Wybierz datę

Nie chodzi tu nawet o miesiąc, czy konkretną datę, ale rok, w którym zdecydujecie się na ślub. Nie jest już oczywiste, że Pary biorą ślub w przeciągu roku od zaręczyn. Coraz częściej decydują się na ślub dwa, czy nawet trzy lata po nich. Powodów jest kilka, choćby taki, że w ich wymarzonej sali weselnej nie ma już miejsc, czy po prostu zbierają pieniądze na wesele i w tak krótkim czasie, nie uda się im uzbierać odpowiedniej kwoty.

6. Zacznij szukać sali weselnej

Według mnie, poszukiwania sali weselnej, można opisać jednym stwierdzeniem - kto pierwszy ten lepszy. W szczególności, gdy do planowanego wesela zostaje mniej niż rok i zaczyna brakować miejsc w najpopularniejszych ślubnych miesiącach, wtedy pojawia się polowanie na najlepsze z pozostałych terminów. Dlatego też, nie czekajcie długo po zaręczynach z poszukiwaniem sali weselnej, bo im wcześniej to zrobicie tym lepiej.

7. Zrelaksuj się

Nie zapominajcie o relaksie! Wybierzcie się z Narzeczonym na romantyczną kolację albo ugotuj coś co on lubi w domu. Spędzicie jeden wieczór razem w domu i nacieszcie się zaręczynami.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger