20 miejsc na wesele w zamku w Polsce

piątek, 18 listopada 2016
Kolejny post z cyklu poszukiwania ciekawych miejsc na wesele w Polsce. Tym razem, przedstawiam wam 20 propozycji na wesele w zamku, czyli coś dla Panien Młodych, które zawsze chciały być księżniczkami na swoim ślubie :)

1. Zamek Joanitów

Lokalizacja: Łagów, woj. lubuskie
Strona internetowa: http://www.zamek-lagow.com/pl/
Opis: Gdy pierwszy raz zobaczyłam zdjęcie sali weselnej obrośniętej bluszczem w Zamku Joanitów, dosłownie zakochałam się :) Według mnie jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na organizację wesela w Polsce. 


2. Zamek na Skale

Lokalizacja: Lądek Zdrój, woj. dolnośląskie
Strona internetowa: http://www.zameknaskale.com.pl
Opis: Wesele w górach, w zabytkowym miejscu, z przepięknym widokiem? To właśnie oferuje Zamek na Skale. Co więcej koordynator wesel, pomoże nam w kompleksowej organizacji tego jakże ważnego dnia.


3. Zamek Czocha

Lokalizacja: Sucha, woj. dolnośląskie
Opis: Nie wiem jak wam, ale mi Zamek Czocha kojarzy się z legendą o Białej Damie. Ale Zamek w Suchej, ma dużo więcej do zaoferowania. Niesamowite zabytkowe wnętrza, pyszne jedzenie w restauracji zamkowej, czy wygodne, stylizowane pokoje to tylko niektóre zalety.

4. Zamek Krasiczyn

Lokalizacja: Krasiczyn, woj. podkarpackie
Strona internetowa: https://www.krasiczyn.com.pl
Opis: Zamek w Krasiczynie, ma jedną z lepszych ofert weselnych spośród wszystkich zamków w Polsce. Kaplica zamkowa, odrestaurowane sale balowe, możliwość organizacji wesela w plenerze, to tylko niektóre plusy.


5. Zamek Moszna

Lokalizacja: Zielina, woj. opolskie
Strona internetowa: http://www.moszna-zamek.pl
Opis: Bogata oferta noclegowa, SPA, piękne sale weselne to właśnie oferuje nam Zamek w Mosznie. Co więcej, według mnie jest to jeden z bardziej charakterystycznych zamków w Polsce, co również działa na korzyść tego miejsca.


6. Zamek w Toszku

Lokalizacja: Toszek, woj. śląskie
Strona internetowa: http://www.zamektoszek.eu
Opis: Zamek w Toszku oprócz dużej sali balowej, oferuje nam pełną koordynację wesela, ślub w plenerze, czy zwiedzanie zamku dla gości weselnych.

7. Zamek w Niepołomicach

Lokalizacja: Niepołomice, woj. małopolskie
Strona internetowa: http://www.zamektoszek.eu
Opis: Zamek królewski w Niepołomicach zdecydowanie robi wrażenie! Zamek oddaje do dyspozycji 7 sal weselnych, w tym dziedziniec, na którym można zorganizować wesele pod gołym niebem.

8. Zamek Biskupi

Lokalizacja: Janów Podlaski, woj. lubelskie 
Strona internetowa: http://www.zamekjanowpodlaski.pl/kontakt
Opis: Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim, to zdecydowanie najbardziej luksusowe miejsce ze wszystkich wymienionych, które w mijającym roku przeszło gruntowny remont i na pewno przypadnie do gustu większości Par Młodych.

9. Zamek w Baranowie Sandomierskim

Lokalizacja: Baranów Sandomierski, woj. podkarpackie
Strona internetowa: https://www.baranow.com.pl
Opis: Kaplica zamkowa, ponad 100 miejsc noclegowych, oryginalne atrakcje weselne to tylko niektóre plusy, które przemawiają za wybraniem Zamku w Baranowie na swoje wesele.

10. Zamek Topacz

Lokalizacja: Kobierzyce, woj. dolnośląskie
Strona internetowa: http://www.zamektopacz.pl
Opis: Kolejne luksusowe miejsce, z przepiękną salą weselną i SPA, które na pewno zainteresuje większość par z okolic Wrocławia.

11. Zamek Kliczków

Lokalizacja: Osiecznica, woj. dolnośląskie
Strona internetowa: http://www.kliczkow.com.pl
Opis: Zamek Kliczków oferuje nam niezwykle oryginalną salę weselną, ponad 300 (!) miejsc noclegowych, czy kompleksową organizację ślubu i wesela. 


12. Zamek Ryn

Lokalizacja: Ryn, woj. warmińsko-mazurskie
Strona internetowa: http://www.zamekryn.pl
Opis: Byłam, widziałam i uważam, że zamek robi niesamowite wrażenie. Dziedziniec, na którym można zorganziować wesele jest dosłownie bajkowy! Kręgielnia, basen, czy przepiękne komnaty zamkowe sprawiają, że jest to jedno z najlepszych miejsc na zorganizowanie wesela w Polsce.

13. Zamek w Rydzynie

Lokalizacja: Rydzyna, woj. wielkopolskie
Strona internetowa: http://zamek-rydzyna.com.pl
Opis: Doskonała propozycja dla mieszkańców Poznania, czy Wrocławia. Sala balowa w Zamku w Rydzynie na pewno zrobi na was wrażenie, a kościół w odległości 200m od zamku, jest na pewno kolejnym atutem.


14. Zamek Gniew

Lokalizacja: Gniew, woj. pomorskie
Strona internetowa: http://www.zamek-gniew.pl
Opis: Zamek Gniew, to miejsce, które na pewno znane jest Parom, które szukają lub szukały miejsca na wesele w okolicach Tczewa, czy Malborka. Zamek oferuje nam wiele atrakcji, w tym występ chóru gregoriańskiego, a jego piękne położenie, na pewno spodoba się nie jednej Parze.


15. Zamek Bobolice

Lokalizacja: Niegowa, woj. śląskie
Strona internetowa: http://www.zamekbobolice.pl
Opis: Zamek w Bobolicach dzięki swojemu położeniu, jest świetnym miejscem na wesele dla Par, które chcą organizować swój ślub w dziewiczym miejscu. 


16. Zamek Książ

Lokalizacja: Wałbrzych, woj. dolnośląskie
Strona internetowa: http://www.zamekksiaz.pl
Opis: Zamek Książ to jeden z najbardziej znanych i najpiękniejszych zamków w Polsce. Dlatego też, organizowanie tam ślubu to atrakcja sama w sobie. 


17. Zamek w Lublińcu

Lokalizacja: Lubliniec, woj. śląskie
Strona internetowa: http://www.zameklubliniec.pl
Opis: Piękny, odrestaurowany zamek w Lublińcu, będzie idealnym miejscem na wasze wesele. Można tu zorganizować ślub, jak i wesele w plenerze, a dzięki szerokiemu wachlarzowi atrakcji oferowanych przez zamek, żaden z gości na pewno nie będzie się nudzić.


18. Zamek Golub Dobrzyń

Lokalizacja: Golub Dobrzyń, woj. kujawsko-pomorskie
Strona internetowa: http://www.zamekgolub.pl
Opis: Wesele w zamku, można zorganizować na dziedzińcu lub w jednej z zabytkowej komnat. Zamek oferuje również Parom Młodym bogatą ofertę noclegową oraz liczne atrakcje.19. Hotel Zamek w Pułtusku

Lokalizacja: Pułtusk, woj. mazowieckie
Strona internetowa: http://www.zamekpultusk.pl
Opis: Zabytkowy zamek, salwy armatnie, przyjęcie w stylu staropolskim, czy ślub w zabytkowej kaplicy, to tylko niektóre rzeczy jakie oferuje Zamek w Pułtusku.

20. Zamek Karnity

Lokalizacja: Miłomłyn, woj. warmińsko-mazurskie
Strona internetowa: http://www.karnity.pl
Opis: Jak możemy wyczytać w ofercie Zamku Karnity, organizując tam wesele, poczujemy się jak na staropolskiej uczcie. Zamek dysponuje salą na około 500 osób, więc pomieści nawet największe wesele.
Prześlij komentarz