Czym rzucać na oczepinach?

Oczepiny to tradycja, która kultywowana jest na większości polskich wesel. Według mnie to świetna zabawa, która integruje gości weselnych, a przy tym jest miłym wspomnieniem dla Pary Młodej. Jako, że świat idzie do przodu, oczepiny ewaluowały i to jak wyglądają, zależy tylko i wyłącznie od Pary Młodej. 


Fot. Photo by Allef Vinicius on Unsplash

1. Bukiet Panny Młodej

Chyba najpopularniejsza forma, w szczególności na weselach za granicą. Ja również zdecydowałam się na rzucanie podczas oczepin moim bukietem ślubnym. Rozumiem jednak dziewczyny, którym szkoda jest ich bukietu ślubnego i chcą go np. ususzyć i zostawić na pamiątkę. Zaletą bukietu jest to, że ma odpowiednią wagą i daleko doleci, przez to będziecie mieć dobre zdjęcia z oczepin.

2. Bukiet Świadkowej/Druhny

Jeżeli jest ci szkoda twojego bukietu ślubnego, a twoja Świadkowa lub Druhny mają bukiety, możesz je poprosić o odstąpienie jednego. Na pewno to zrozumieją, a ty upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu, rzucisz bukietem, a swój będziesz miała na pamiątkę.

3. Welon

Myślę, że najpopularniejsza forma oczepinowego rekwizytu w Polsce. Jeżeli nie chcecie stracić swojego welonu podczas oczepin, kupcie drugi, tani welon specjalnie na oczepiny. Jedyną wadą rzucania welonem jest jego waga, przez co welon nie doleci za daleko.

4. Podwiązka

Alternatywa dla bukietu ślubnego, jak i welonu, która coraz częściej wybierana jest przez Panny Młode. Co prawda, ja na swoim ślubie nie miałam podwiązki, ale jeżeli chcecie wprowadzić odrobinę pikanterii na swoje wesele, podwiązka będzie dobra :) Co prawda jest lekka, ale myślę, że i tak poleci dalej i wyżej niż welon.

5. Toczek/woalka/spinka

Jeżeli na swoim ślubie nie będziecie miały welonu, a zdecydowałyście się na bardzo modny w tym sezonie toczek lub woalkę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby rzucać nimi podczas oczepin. Co prawda ciężka, biżuteryjna spinka może nie być najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, ale dla chcącego nic trudnego :)

6. Alternatywy

Tak na prawdę to wasz ślub, więc możecie na nim rzucać czym tylko chcecie. Może to być np. element waszej biżuterii, piłka, jeżeli organizujecie wesele w stylu sportowym, maskotka, gdy np. macie wesele ze zwierzęcym motywem przewodnim. Wszystko zależy od waszej pomysłowości!

7. Niczym

Tak jak pisałam powyżej to wasz ślub i nie musicie niczym rzucać.! Co prawda nie trzeba od razu rezygnować z oczepin, ale np. możecie je zorganizować w innej formie, choćby przez rozbijanie piniaty, czy w formie losowania, z którego zostanie wytypowana przyszła Panna Młoda i Pan Młody. 
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger