6 rzeczy, które goście zapamiętają z twojego wesela

Każda Para Młoda, chce zorganizować wesele, które będzie zapamiętane przez ich gości na lata. Niestety, jest to dość trudne zadanie, ponieważ wasi goście weselni, byli już na tylu ślubach, że tak na prawdę, nigdy nie zadowolicie wszystkich. Nie wiem jak wy, ale ja, gdy ktoś mnie pyta, jak było na jakimś weselu, z reguły opisuje 6 poniższych elementów :)

Fot. Photo by Photos by Lanty on Unsplash

1. Ślub w kościele

Nie wiem jak wy, ale ja bardzo lubię śluby kościelne, do których Para Młoda przykłada dużą wagę. Kościół, który jest przystrojony kwiatami, oprawa mszy świętej, czytania, w wykonaniu członków rodziny to wszystko sprawia, że msza, jak i sama przysięga Narzeczonych, zostanie przeze mnie zapamiętana..

2. Jedzenie

Nie wiem czy zauważyliście, ale ocena jedzenia, jest jednym z pierwszych komentarzy, który usłyszycie, gdy zapytacie kogoś, jak było na weselu. Wiadomo, że nie dogodzicie każdemu, ale pamiętajcie, aby przed wyborem sali weselnej popytać wśród znajomych, czy byli już w danym miejscu na weselu i spróbować dań tam serwowanych.

3. Muzyka

Kolejna rzeczy najczęściej komentowana przez gości weselnych. Szczerze powiedziawszy, to właśnie o pełen parkiet na weselu, martwię się najbardziej. Bo o ile jedzeniem, zawsze jakoś wstrzelimy się w gusta gości, to z muzyką, może być już trudniej. Nie raz już słyszałam o zrujnowanym weselu, właśnie z winy DJa, czy Zespołu. Myślę, że jedynym wyjściem z sytuacji, jest zatrudnienie muzyków, których występy widziało się już na żywo, albo tych, których polecają znajomi, czy rodzina, którzy mają podobny gust muzyczny do waszego.

4. Usadzenie gości

Co prawda goście, nie spędzają całego wesela przy stołach, ponieważ z reguły tańczą, "chodzą na papierosa", do baru, czy do szwedzkiego stołu, ale zawsze skomentują to z kim byli przy stole. A sama wiem z doświadczenia, że usadzenie gości przy stołach, to mały weselny koszmarek. Na pewno nie dogodzimy każdemu, ale pamiętajmy, aby poświęcić na to dłuższą chwilę. Więcej na ten temat w poście Jak usadzić gości na weselu?

5. Alkohol

Muszę przyznać, że jestem dość wybrednym gościem, jeżeli chodzi o alkohol na weselu, ponieważ lubię pić drinki i lubię, gdy na weselach jest bar. Oczywiście nie oczekuje, że będzie to profesjonalny bar z barmanem, ale chociaż stół z podstawowymi alkoholami, gdzie będę mogła sama sobie zrobić drinka. Możecie być także pewni, że szeroko komentowany będzie wybór wódki, jaki ma ona smak, kto ją lubi, a kto nie. Generalnie alkohol, a także jego ilości wypite na weselu, są tematem do komentowania i oceniania.

6. Sala

Dość szeroki temat do komentowania. Coraz więcej gości, docenia tzw. miejsca do chilloutu, gdzie mogą w spokoju odpocząć i się zrelaksować, najlepiej na świeżym powietrzu. Natomiast goście z reguły nie lubią ścisku przy stołach, braku klimatyzacji, a także parkietów w osobnej sali, do których jest daleko od stołów przy których siedzą.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger