30 rzeczy do zrobienia na 30 dni przed ślubem

Kiedy piszę tego posta do mojego wesela zostało tylko 1,5 tygodnia i szczerze powiedziawszy, muszę przyznać, że mam jeszcze trochę rzeczy do załatwienia. Miesiąc przed ślubem, to najbardziej intesywny okres przygotowań. Pojawiają się różne rzeczy, o których zapomnieliśmy, albo takie, których po prostu nie mogliśmy wcześniej załatwić. Dlatego też, postanowiłam przygotować dla was listę 30 rzeczy do załatwienia na 30 dni przed ślubem. 


Fot. Photo by Johannes W on Unsplash

1. Potwierdzenie liczby gości 

Ślubny koszmarek, z doświadczenia wiem, że ustalenie ostatecznej listy gości jest na prawdę trudne….

2. Ostatnia przymiarka sukni ślubnej

Z reguły na miesiąc przed weselem, umawiamy się na pierwszą przymiarkę sukni ślubnej, a drugą przymiarkę z odbiorem sukni ślubnej, mamy na tydzień przed tym wielkim dniem.

3. Fryzura i makijaż próbny

Myślę, że miesiąc przed weselem to ostatni moment, na fryzurę i makijaż próbny, który wbrew pozorom jest bardzo ważny.

4. Rezerwacja zabiegów kosmetycznych

Pedicure, manicure, maseczki na twarz, czy na inne niezbędne zabiegi, musimy umówić się na co najmniej miesiąc przed wyznaczoną datą.

5. Dostarczenie niezbędnych dokumentów

Nie zapomnijmy o dostarczeniu wszystkich niezbędnych dokumentów do kościoła, czy US.

6. Wizyta w sali

Miesiąc przed ślubem, rodzi się nam w głowach tyle rzeczy, że wizyta w sali weselnej staje się niezbędna.

7. Stworzenie scenariusza dnia ślubu

Mimo, że wśród czytelników są zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy Scenariusza dnia ślubu, ja nadal będę się upierać, że jest on potrzebny. Więcej na ten temat TUTAJ.

8. Spakowanie Niezbędnika Panny Młodej

Więcej o tym, jak stworzyć Niezbędnik Panny Młodej, znajdziecie TUTAJ.

9. Przygotowanie planu usadzenia gości

Więcej o tym jak usadzić gości na weselu, znajdziecie TUTAJ.

10. Zamówienie winietek

Bez różnicy czy sami przygotowujecie winietki, czy zamawiacie je w drukarni, pamiętajcie, aby zostawić sobie na to odpowiedni zakres czasu.

11. Przygotowanie prezencików dla gości

Miesiąc przed ślubem, to dobry czas, aby zamówić prezenciki dla gości, a potem spakować je np. w ozdobne woreczki.

12. Przygotowanie Koszyczków powitalnych

Jeżeli macie dużo przyjezdnych gości i chcecie zrobić dla nich coś specjalnego, przygotujcie tzw. Koszyczki powitalne. Więcej na ten temat TUTAJ

13. Przygotowanie białej i czarnej listy piosenek

Nie wiem jak wy, ale my jesteśmy umówieni z naszym DJem, że przygotujemy dla niego tzw. białą listę z piosenkami, które na pewno chcemy, aby zostały zagrane, a także czarną listę, tzw. zakazanych piosenek :)

14. Spotkanie z fotografem

Omówcie z fotografem to co od niego oczekujecie, jakie zdjęcia na pewno mają być wykonane, kiedy chcecie zdjęcie grupowe itp.

15. Potwierdzenie transportu

Jeżeli zamawiacie autokary dla gości, potwierdźcie godzinę przyjazdu pojazdów pod kościół, czy salę weselną, aby nie było niedomówień.

16. Napisanie listu miłosnego do Narzeczonego

Jakiś czas temu, pisałam wam, że bardzo miłą inicjatywą i tym samym niespodzianką, jest list do naszego Narzeczonego, który ktoś przekaże mu przed ślubem. Napiszemy mu parę miłych słów przed ślubem, które na pewno nastroją go bardzo pozytywnie :)

17. Wieczór panieński/kawalerski

Mimo, że wieczór panieński i kawalerski ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników, uważam, że jest to fajna inicjatywa i zawsze można ją tak zroganizować, że spodoba się Nowożeńcom.

18. Przygotowanie sukienki na poprawiny

Jeżeli orgzniuzjecie poprawiny, które co prawda ostatnio stają się coraz mniej popularne, przygotujcie na nie sukienkę.

19. Spotkanie z Księdzem

Jeżeli bierzecie ślub kościelny, spotkajcie się przed uroczystością z Księdzem i dogadajcie z nim szczegóły uroczystości np. to w którym momencie mszy świętej będzie podpisywać dokumenty.

20. Ustalenie oprawy mszy świętej

Dotyczy to zarówno pieśni, które zostaną zaśpiewane podczas ślubu, jak i czytań, czy psalmu.

21. Ćwiczenia pierwszego tańca

Nie zapominajcie o tym, aby miesiąc przed ślubem szlifować wasz układ taneczny, chyba, że idziecie na żywioł :)

22. Planowanie podróży poślubnej

Jeżeli chcecie pojechać w podróż poślubną od razu po ślubie, pamiętajcie, że miesiąc przed, to ostatni dzwonek, aby zarezerwować wyjazd.

23. Prezenty dla Rodziców

Nie wiem jak wy, ale ja prezenty dla moich Rodziców zaczęłam organizować miesiąc przed ślubem. Oczywiście można zrobić to wcześniej, ale dla zapominalskich miesiąc przed, to ostatni dzwonek.

24. Zapakowanie wszystkiego

Pamiętaj, aby na kilka dni przed ślubem, spakować wszystkie niezbędne rzeczy np. w jeden karton i trzymać to w jednym miejscu. W dniu ślubu, mamy na prawdę dużo rzeczy do zabrania ,począwszy od wyrzutni kwiatów, dekoracji, poduszki na obrączki, czy na pudełku na koperty skończywszy.

25.Wyznaczenie osoby kontaktowej podczas wesela

Pamiętajcie, aby wyznaczyć osobę kontaktową podczas wesela. Jeżeli nie macie konsultantki ślubnej, najlepiej żeby była to Świadkowa. Dajcie jej numer do wszystkich podwykonawców, aby to właśnie z nią kontaktowali się podczas wesela.

26. Ustalenie gier i zabaw

Nie zapominajcie o tym, aby ustalić z DJem lub Zespołem, gry i zabawy, które chcecie, aby zostały przeprowadzone na waszym weselu. Przykładowe zabawy znajdziecie TUTAJ

27. Ustalenie menu

Nie wiem jak wy, ale my musieliśmy podać ostateczne menu na 2 tygodnie przed weselem. Nie było to łatwe, bo pierwszy test panel nie poszedł po naszej myśli i nie wybraliśmy drugiego dania. Ale już podczas drugiego panelu, znaleźliśmy naszego faworyta :)

28. Potwierdzenie dekoracji

Muszę się przyznać, że co jak co, ale w życiu mogę określić się jako zdecydowaną osobę. Jednak w przypadku ślubnych dekoracji, jest zupełnie inaczej. Codziennie rodzi mi się w głowie jakiś nowy pomysł, z którym piszę do naszej firmy dekoratorskiej :)

29. Alkohol

Nie wiem jak wy, ale my alkohol kupujemy dopiero teraz. Nie za bardzo mamy gdzie go przechowywać, dlatego też alkohol zostawiliśmy na ostatnią prostą ślubnych przygotowań. Co jak co alkoholu w sklepach jest pod dostatkiem, jedynie wcześniej trzeba zorientować się w cenach.

30. Zrelaksuj się

Miesiąc przed ślubem, to najbardziej stresujący okres przygotowań, dlatego też, tak zorganizuj sobie czas, aby mieć chwilę relaksu.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger