Jak zorganizować wspólny wieczór panieński/kawalerski?

Utarło się, że wieczór panieński i kawalerski to osobne imprezy, na których Para Młoda świętuje ostatnie dni wolności. Często są to szalone imprezy, na których zarówno Panna Młoda jak i Pan Młody świetnie się bawią. Jednak ostatnio zauważam pewny trend, a mianowicie łączone wieczory panieńskie/kawalerskie. Nie jest to opcja dla wszystkich, ale postem tym spróbuję wam udowodnić, że nie jest to taki najgorszy pomysł :)


Fot. Photo by Kats Weil on Unsplash

1. Wybierzcie motyw przewodni

Najlepiej, aby motyw przewodni wieczoru odzwierciedlał wspólne zainteresowania Pary Młodej. Dlatego też, jeżeli Para lubi kontakt z naturą, proponuję wspólny survival, a gdy kochają gotować, wspólne gotowanie ze znanym szefem kuchni. Opcji jest wiele, dobrym pomysłem jest także wspólny wyjazd nad morze, na Mazury, czy w góry.

2. Zróbcie uniwersalne dekoracje

Organizując wspólny wieczór, postawcie na uniwersalne dekoracje. Bez napisów typu wieczór panieński, czy wieczór kawalerski, albo różowych męskich przyrodzeń, umieszczonych na każdej możliwej formie dekoracji. Jeżeli ma to być impreza w domu, zdecydujcie się na konkretny kolor dekoracji, taki, który będzie dobry dla obu stron. 

3. Podkreślcie odmienności

Mimo, że jest to wspólny wieczór, warto wyróżnić Pannę Młodą i Pana Młoda z osobna. Mogą to być koszulki ze śmiesznymi napisami, zdjęcia z dzieciństwa, a nawet koktajle specjalnie im dedykowane. Opcji jest wiele, więc polegam na waszej pomysłowości :)

4. "Na luzie"

Pamiętajcie, aby nie przesadzić. Aby koedukacyjny wieczór się udał, trzeba postawić na luźną atmosferę. Dlatego też, najlepiej, aby odbywał się on np. w formie krótkiego wyjazdu do domku letniskowego, czy w formie gry terenowej. Myślę, że impreza w stylu glamour i goście w sukniach wieczorowych i garniturach, może nie wypalić.

5. Zagrajcie w gry

Koniecznie zagrajcie w śmieszne gry! Idealnie sprawdzi się tutaj test zgodności, pytanie, czy wyzwanie, gry terenowe, czy kalambury. Pamiętajcie, że wspólne gry integrują, a do tego wprowadzają luźną atmosferę.

6. Zaangażujcie się w planowanie

Z reguły wieczór panieński, czy kawalerski, planuje Świadek i Świadkowa. Jednak w tym przypadku, dobrze by było, aby  Para Młoda również zaangażowała się w planowanie. Oczywiście, nie musicie być "mózgiem" całej operacji, ale na pewno powinniście nakreślić ogólny plan imprezy.

7. Dobrze się bawcie!

Chyba najważniejszy punkt z listy. Nie zapominajcie o tym, aby się dobrze bawić. Nie przejmujcie się tym, co ludzie powiedzą, że organizujecie wspólny wieczór panieński i kawalerski, to wasz ślub i wasz czas i to wy decydujecie jak go spędzicie :)
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger