5 rzeczy, które trzeba zrobić na tydzień przed ślubem

Do mojego ślubu zostało troszkę ponad miesiąc i szczerze powiedziawszy, nie chce sobie wyobrażać, co będzie się działo na tydzień przed :) Na pewno będzie duży stres, a gdzie stres, tam można o czymś bardzo łatwo zapomnieć. Dlatego też, zawsze robię listę rzeczy do załatwienia, dzięki której o wszystkim pamiętam.


Fot. Photo by rawpixel.com on Unsplash

1. Skontaktuj się z podwykonawcami

Tak jak pisałam już wielokrotnie, po podpisaniu umów ze wszystkimi podwykonawcami, należy zrobić listę z kontaktami, do wszystkich, począwszy od managera sali weselnej, skończywszy na kierowcy limuzyny. Tydzień przed planowanym weselem, skontaktujcie się z każdym z osobna i potwierdźcie jego obecność na waszym weselu.

2. Rozdziel zadania

Pamiętaj, że jest to bardzo ważny punkt, który zdecydowanie ułatwi wam życie w dniu wesela. 
-> ustalcie osobę kontaktową w razie problemów w dniu wesela, gdy nie macie organizatorki ślubnej, najlepiej, aby była to Świadkowa, rozdajcie jej numer telefonu wszystkim podwykonawcom,
-> poproście kogoś z rodziny lub przyjaciół, aby przywiózł do sali weselnej niezbędne przedmioty takie jak księga gości, dekoracje, czy inne ważne rzeczy
-> rozwiążcie kwestie pieniędzy, większość podwykonawców chce zapłaty za swoje usługi w dniu wesela, dlatego też podzielcie odpowiednie kwoty na koperty i trzymajcie je przygotowane w bezpiecznym miejscu.

3. Spakuj się

Może was zaskoczę, ale tydzień przed, możecie zacząć się pakować. Sporządźcie listę rzeczy, które musicie ze sobą zabrać od niezbędnika panny młodej po sukienkę na poprawiny i włóżcie ją do walizki :) Możecie być pewni, że przez ten tydzień codziennie będzie sobie przypominali o nowych rzeczach, które powinniście ze sobą zabrać, dlatego też tydzień wstecz, to dobry moment żeby zacząć się pakować.

4. Pójdź na zabiegi kosmetyczne

Tydzień przed ślubem to dobry okres na ostatnie zabiegi kosmetyczne, typu maseczki na podkrążone oczy, masaże, podcinanie włosów, czy depilacja. Pamiętaj tylko, aby umówić się na nie z wyprzedzeniem i nie czekać na ostatnią chwilę.

5. Zaaranżuj pomoc

Masz wśród swojej rodziny i przyjaciół osoby niepełnosprawne albo starsze, które mają problemy z poruszaniem? Zadzwoń do nich i upewnij się, że mają jak dotrzeć na twoje wesele, a jak nie, wynajmij dla nich taxówkę lub poproś kogoś, aby przywiózł je na wasze wesele.
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger