Jak nie zrujnować koleżanek wieczorem panieńskim?

Tradycja wieczorów panieńskich zagościła nad Wisłą już na dobre i powoli staje się przedślubnym standardem. Świadkowe prześcigają się w pomysłach na zaskoczenie Panny Młodej, co często wiąże się z dużymi kosztami dla zaproszonych. Moim priorytetem jako Panny Młodej, jeżeli chodzi o wieczór panieński, było i jest nie obciążanie moich koleżanek wygórowanymi kosztami. Uważam, że wieczór panieński to miła tradycja, ale nie trzeba na nią wydawać horrendalnych sum. 


Fot. Photo by Brooke Lark on Unsplash

1. Przedyskutujcie budżet

Jeżeli twój wieczór panieński organizuje świadkowa, uprzedź ją, aby przedyskutowała kwestię budżetu z zaproszonymi dziewczynami. Jeżeli obawiasz się, że mogą się one krępować mówić o tym otwarcie na forum, porozmawiaj z nimi w cztery oczy, albo poproś o to świadkową. Niestety, często zapominamy, że np. 200zł może być dla kogoś dużą kwotą, na którą po prostu nie może sobie pozwolić. W związku z tym ustalenie budżetu, może wyeliminować krępujące niedomówienia.

2. Zostańcie w miejscu zamieszkania

Bardzo popularne ostatnimi czasy, stały się wyjazdy poza miasto, na tzw. babski wyjazd. I o ile wynajem domku na Mazurach może być całkiem ekonomiczna, to wyjazd do Krakowa, czy Sopotu, połączony z wynajmem apartamentu i rajdem po klubach i barach już nie. W związku z tym, jeżeli nie chcecie nadwyrężać finansowo swoich koleżanek, zostańcie w mieście zamieszkania. Na pewno również tam uda się wam zorganizować coś fajnego.

3. Planujcie wcześniej

Pamiętajcie, że im wcześniej planujecie wieczór panieński, tym lepiej. Po pierwsze możecie liczyć na dobre zniżki, które pojawiają się poza standardowym sezonem, a poza tym im wcześniej zaproszeni goście będą znali budżet, tym na więcej będą mogli sobie pozwolić. Po prostu odłożą oni wymaganą kwotę do "świnki skarbonki" :)

4. Grupowe zniżki

Zapraszasz ponad 10 osób i organizujesz wieczór panieński poza domem? Często można liczyć na tzw. grupowe zniżki, które obowiązują w hotelach, środkach transportu, czasem nawet w restauracjach, czy barach.

5. Zrób wieczór w domu

Idealnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy i nie zrujnowanie tym samym gości, jest zorganizowanie wieczoru panieńskiego w domu. Każda z zaproszonych dziewczyn przynosi coś do jedzenia, a do tego kupujecie alkohol w supermarkecie, gdzie na pewno jest taniej, niż w barze w centrum miasta. Możecie mi wierzyć, że wieczór panieński w domu jest równie fajny jak w klubie. Wystarczy wymyślić ciekawy motyw przewodni, a do tego parę gier dla przyszłej Panny Młodej, a będzecie się bawić jak na najlepszej imprezie w klubie :)
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger