Jak nie stresować się przed ślubem?

Sama dobrze wiem, że ostatnie miesiące przed ślubem, to bardzo stresujący czas. W moim przypadku, oprócz ślubnego stresu, nałożył się bardzo stresujący okres w pracy, więc jednym słowem jestem kłębkiem nerwów :) W związku z tym uważam, że mimo, że nie jestem psychologiem i nie znam tajników ludzkiego umysłu, z łatwością mogę podać wam kilka sposobów na to, aby nie stresować się przed ślubem albo chodź trochę się zrelaksować.


Fot. Photo by Septian simon on Unsplash

1. To "tylko" ślub

Wiem, że dla większości z was ślub to świętość i macie co do niego wysokie oczekiwania, ale pamiętajcie, że to "tylko" ślub! Oczywiście jest to bardzo ważny dzień, ale dlatego  że stajecie się wtedy mężem i żoną, a nie dlatego, że wyprawiacie huczne wesele. Pamiętajcie, że problemy w stylu, czy wybrać jako dodatek ziemniaki, czy pęczak (tak, ostatnio podczas planowania mojego wesela był to duży problem!) to bzdury i powinniśmy się cieszyć, że tylko takie zmartwienia mamy na głowie :)

2. Posiadaj realistyczne oczekiwania

Zawsze powtarzam wam, że aby wesele było niezapomniane, nie decyduje o tym zasobność portfela, a pomysły, czy zaangażowanie Pary Młodej. Oczywiście nadal to podtrzymuje, ale gdy np. chcemy mieć na swoim ślubie białe łabędzie i wymarzyliśmy sobie, że przylecimy do sali helikopterem, a przy tym mamy raczej mały budżet, mierzmy siły na zamiary! Gdy nasze oczekiwania i marzenia ślubne będą chodź trochę osiągalne, na pewno spowoduje to, że nie będziemy się stresować tym, że np. coś będzie nieidealne.

Fot. Pinterest

3. Podziel obowiązki

Kolejna rzecz, której nauczyłam się podczas planowania wesela. Zawsze byłam zosią samosią i przy planowaniu wesela nie było inaczej. Jednak pamiętajcie o tym, że gdy podzielicie obowiązki np. poprosicie o pomoc Świadków, znajomych, czy Rodziców, dzięki mniejszej liczbie spraw na głowie, będziecie mniej zestresowane.

4. Zrób listę zadań

Z reguły stres podczas planowania wesela, pojawia się w chwili, w której przypominamy sobie, że o czymś zapomnieliśmy i musimy zrobić to na ostatnią chwilę. Aby temu zapobiec, róbcie listy. Wypisujcie na nich wszystko od bielizny na noc poślubną po agrafki, pamiętajcie, że nic nie jest zbyt oczywiste, aby znalazło się na waszej liście rzeczy do załatwienia.

5. Postaw na komunikację

Często boimy się czegoś mówić, albo wstydzimy się o coś zapytać, rodzi to stres! Nie wstydźcie się pytać, bo na prawdę nie ma głupich pytań. Jeżeli jest coś dla was niejasne np. w umowie z salą weselną, dopytajcie, a nie mówcie jakoś to będzie. Jeżeli o wszystko się dopytacie i będziecie wiedzieć na czym stoicie, nie będzie powodów do stresu!
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger