Czego nie ubierać na wesele znajomych?

Sezon ślubny już w pełni, a tradycyjnie przed każdym weselem, pojawia się problem, w co się ubrać? O ile mężczyźni jak zawsze mają łatwiej, bo istnieją garnitury, kobietom jest zdecydowanie trudniej. Mamy tyle różnych opcji począwszy od krojów skończywszy na koralach  że wybór jest niezwykle trudny. Kolejny problem to weselna etykieta, według której niektóre kolory, czy rzeczy nie są mile widziane na weselach.


Fot. Photo by Robert Metz on Unsplash

1. Biel

Przykro mi, ale nie! Mimo, że już wielokrotnie spotkałam na ślubach dziewczyny w białych sukienkach, mówię zdecydowane nie bieli. Na prawdę jest tyle kolorów, które możemy wybrać, że bardzo łatwo zastąpimy biel. Ten kolor jest po prostu zarezerwowany dla Panny Młodej i bez dwóch zdań nie ubierajmy się na biało na wesele znajomych!

2. Kolor sukni druhen

Coraz popularniejsza w Polsce staje się instytucja druhny i wiele Par Młodych właśnie na nie się decyduje. W związku z tym dopytaj się Panny Młodej jaki kolor sukienek wybrała dla swoich druhen, bo chyba nie chcesz być mylona przez cały wieczór z orszakiem Panny Młodej, chociaż z drugiej strony nie ma w tym nic złego :)

3. Czerń

Coraz więcej dziewczyn wybiera właśnie ten kolor na śluby znajomych, czy rodziny. Szczerze powiedziawszy już kilkakrotnie też chciałam założyć sukienkę w tym kolorze. Jeżeli chodzi o czerń, zdania są podzielone, ale uważam, że o ile czarna sukienka na ślub znajomych to nic złego, to już czarne dodatki do niej to już przesada. W związku z tym mówimy tak czarnym sukienkom, ale przełamujmy je kolorowymi dodatkami.

4. Przezroczystości

Pewnie zauważyłyście już, że w tym sezonie królują sukienki z przezroczystościami, odkrywające dużo ciała. I o ile taka sukienka jest na miejscu, gdy idziemy do klubu na imprezę, taki strój na wesele znajomych nie jest na miejscu.

5. Coś powalającego

Oczywiście nie każe ubierać się wam jak Kopciuszek, w najgorszą sukienkę i wyglądać jak szara myszka. Ale wybierając się na wesele znajomych pamiętajmy, że to Panna Młoda ma być gwiazdą, a nie jej goście, więc nie próbuj na siłę ją przyćmić. W związku z tym, gdy masz zamiar ubrać długą czerwoną suknię z kilometrowym dekoltem i długim trenem, przemyśl to dwa razy :)

6. Damski garnitur

Mimo, że nie jestem zwolenniczką damskich garniturów, chodź są w tym sezonie bardzo modne, rozumiem, że niektóre dziewczyny je bardzo lubią. Jednak myślę, że na ślub znajomych, czy rodziny można bardziej zaszaleć i nie ubierać czarnego garnituru i białej koszuli. To nie rozmowa o pracę, a radosna impreza!

7. Jeansy

Jeans to kolejny hit tego sezonu, ale niestety wesele to nie miejsce, aby go uskuteczniać. Jeansy są idealne na wszystkie możliwe okazje, ale nie na wesele. Nawet jak dobierzecie do nich bardzo strojne dodatki, zawsze to będą jeansy. Sytuacja się zmienia, gdy Para Młoda w zaproszeniach, wyraźnie zaznacza, że prosi, aby goście byli ubrani na luzie, w stroje niezobowiązujące.

8. Tiara

Niektóre dziewczyny kochają bajki Disneya i chodź na jeden wieczór chciałyby zostać księżniczkami. Pamiętajcie, że wesele znajomych to nie czas na tiary, będziecie mogły je założyć na swoje wesele :) 

Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger