Oryginalne numery stołów

środa, 20 kwietnia 2016
Za każdym razem powtarzam, że o tym czy wesele jest oryginalne i fajne, nie decydują pieniądze, a pomysły. To często wesela z małymi budżetami, zapadają w pamięć, a nie wielkie, wystawne uroczystości, na których się nie oszczędza. Gdy Para Młoda na prawdę aangażuje się w przygotowania ślubne i nie robi tego "po łebkach", samo wesele, jak i dekoracje na nim użyte, mogą pozostać w pamięci gości na latach. Takim tanim pomysłem na urozmaicenie dekoracji ślubnych są oryginalne numery stołów, które często można wykonać samodzielnie, a przy tym same w sobie są ozdobą stołu.

Fot. Pinterest

1. Mech

Mech to zdecydowanie mój faworyt! Szczerze powiedziawszy, gdyby nie mój wybrany motyw przewodni, bardzo chętnie właśnie mech byłby bohaterem mojego ślubu. Numery stołów z mchu można wykonać samodzielnie, lub kupić je np. TUTAJ.

Fot. Pinterest

2. Butelki

Chcecie mieć oryginalne numery stołów, a przy tym zadbać o środowisko? Butelki po winie, czy szampanie mogą stać się idealnym płótnem do naszych numerów stołów. Możecie napisać je samodzielnie, wodoodpornym mazakiem lub zamówić naklejki na butelki np. TUTAJ.

Fot. Pinterest

3. Książki

Coś dla moli książkowych, jak i osób robiących wesele w stylu rustykalnym. Stare książki z waszej biblioteki, mogą dostać drugie życie na waszym weselu. Numer można umieścić zarówno na grzbiecie książki, jak i na jednej ze stron w środku. Wybór należy do was.

Fot. Pinterest

4. Oryginalna ramka

Pary, które stawiają na numery stołów w ramkach, najczęściej decydują się na kultową ramkę Tolsby prosto z IKEA. Natomiast, gdy chcecie być oryginalni, pozbierajcie po znajomych lub rodzinie, ozdobne ramki na zdjęcia i ustawcie je na stołach gości na weselu. Nie muszą być one identyczne, artystyczny nieład jest zdecydowanie wskazany :)

Fot. Pinterest

5. Brokat

Brokat jest hitem obecnego sezonu ślubnego, ale według mnie brokatowe dekoracje są ponadczasowe. Trzeba przyznać, że numery stołów ozdobione brokatem, wyglądają niezwykle oryginalnie i same w sobie są dekoracją. Do kupienia np. TUTAJ lub TUTAJ.

Fot. Pinterest

6. Lustro

Numery stołów wypisane na lustrze mają podwójne zastosowanie, po pierwsze są niezwykle oryginalną formą dekoracji, a po drugie docenią je wszystkie zaproszone panie :) Możemy wykonać je własnoręcznie za pomocą markera piszącego po szkle lub kupić TUTAJ.

Fot. Pinterest

7. Drewno

Wręcz idealna propozycja na wesela w stylu rustykalnym. Wystarczy, że kupimy kawałek drewna i przeznaczonym do tego celu markerem, napiszemy numer stołu. Jest to zarówno łatwa, jak i tanie propozycja. Gotowe numery stołów na kawałkach drewna, możemy kupić np. TUTAJ.

Fot. Pinterest

8. Korek

Kolejna propozycja dla Par, które chcą być eko i lubią recykling. Pozbierajcie po rodzinie i znajomych stare korki po winie i stwórzcie z nich dzieło sztuki! Natomiast gdy nie jesteście uzdolnienie manualnie, możecie skorzystać z gotowych propozycji, np. TUTAJ.

Fot. Pinterest

9. Zdjęcia

Tania, a przy tym niezwykle sentymentalna propozycja. Niech każdy ze stołów ozdobią zdjęcia Panny Młodej, jak i Pana Młodego od czasów dzieciństwa, aż do dorosłości. Możecie mi wierzyć, że wasi goście będą zachwyceni.

Fot. Pinterest

10. Księga gości

Nie jesteście zwolennikami tradycyjnej księgi gości, albo po prostu chcecie wszystkich zaskoczyć? Przygotujcie numery stołów, na których dodacie adnotacje, aby goście zostawiali dla was wiadomości albo życzenia. 

Fot. Pinterest

1 komentarz

  1. Super pomysły! Podoba mi się szczególnie ten z książkami :)

    OdpowiedzUsuń