13 ślubnych detali, o których często zapominamy

Wesele można scharakteryzować jako największą i najbardziej wymagającą imprezą, jaką będziecie organizować w życiu. Wiąże się ono z ogromnym stresem i masą rzeczy do załatwienia, a wiadomo, gdzie stres tam pojawiają się pomyłki i błędy. Sama co jakiś czas spisuję kolejne listy rzeczy do załatwienia, których z każdym dniem przybywa. W związku z tym w ferworze ślubnych przygotowań możemy zapomnieć o kilku detalach, których braku w dniu ślubu będziemy żałować.

Fot. Photo by Marc A. Sporys on Unsplash

1. Nocna wyprawka

Większość Par Młodych po weselu nie wraca do domu, tylko nocuje w hotelu, czy w domu weselnym. Dlatego też nie zapomnijcie dzień wcześniej spakować się i zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy, w tym rzeczy na przebranie na następny dzień. Nie chcecie przecież w swoją noc poślubną, iść na stacje benzynową po szczoteczkę do zębów :)

2. Scenariusz dnia ślubu

Możecie myśleć, że to przesada, ale nic bardziej mylnego. Ustalcie na około 3 tygodnie przed ślubem, scenariusz tego wielkiego dnia. Określcie w nim co po kolei i w jakich godzinach będziecie robić, a także rozpiszcie godziny serwowania posiłków, czy np. przedział czasu, w którym wykonacie pierwszy taniec. Przedstawcie go swoim podwykonawcom, aby wszyscy byli dobrze poinformowani.

3. Osoba kontaktowa

Jeżeli nie zatrudniliście konsultanta ślubnego, wyznaczcie spośród rodziny, czy najbliższych znajomych, tzw. osobę kontaktową. Najlepiej, aby była to świadkowa, ponieważ to ona zapewne była obecna od początku przygotowań i jest dobrze poinformowana. To jej numer telefonu powinni otrzymać wszyscy podwykonawcy, aby w razie problemów mogli się z nią kontaktować.

4. Strój na przygotowania

Pamiętajcie, że w dniu ślubu jesteście gwiazdami cały dzień, od rana, aż do późnej nocy. Podczas ślubnych przygotowań, czyli w czasie makijażu, czy układania fryzury, z reguły towarzyszy wam fotograf i kamerzysta, dlatego też ubierzcie się w strój, którego potem nie będziecie się wstydzić. Na swoje przygotowania kupiłam już biały szlafrok i kapcie z napisem Bride, które możecie obejrzeć na moim Instagramie.

5. Kontakty do podwykonawców

Kolejny ważny punkt, o którym często zapominamy. Spiszcie przed weselem listę kontaktów do ślubnych podwykonawców, począwszy od managera sali weselnej po kierowcę limuzyny. Nie chcecie przecież w dniu ślubu gorączkowa poszukiwać np. na skrzynce mailowej, kontaktu do fotografa, który się spóźnia.

6. Koperty z wynagrodzeniem

Mimo, że żyjemy w XXIw. i większość rozliczeń odbywa się poprzez przelewy bankowe, ślubne rozliczenia zatrzymały się w czasie :) Większość podwykonawców oczekuje zapłaty za swoje usługi po weselu, dlatego też umieśćcie odpowiednie sumy w kopertach i trzymajcie je najlepiej w hotelowym sejfie.

7. Jedzenie podczas przygotowań

Często Panny Młode, w dniu swojego ślubu, zapominają o bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie jedzeniu! Nie możecie iść do ślubu na głodniaka, bo przecież nie chcecie, aby podczas mszy w kościele cały czas burczało wam w brzuchu. Oczywiście nie musicie się objadać, ale koniecznie przygotujcie sobie jakieś przegryzki.

8. Niezbędnik Panny Młodej

Niezbędnik Panny Młodej to zestaw rzeczy, które w dniu ślubu powinny uratować was przed nieprzewidzianymi katastrofami. Więcej na ten temat pisałam TUTAJ.

9. Przemówienia

Nie wiem jak wy, ale ja lubię, gdy podczas wesela rodzice Państwa Młodych, dziadkowie, czy świadkowie, mówią parę słów. Jeżeli jesteście tego samego zdania, ustalcie z rodzicami, czy świadkami, kto podejmie się tego zadania, aby miał parę dni na przygotowanie.

10. Buty na zmianę

Mimo, że wasze buty ślubne mogą być najwygodniejsze na świecie, radzę wam zabrać ze sobą buty na zmianę. Mogą uratować was w sytuacji, gdy np. złamiecie obcas, czy gdy buty ślubne po prostu zaczną was obcierać.

11. Deszcz

Temat deszczu w dniu ślubu, był już kilka razy poruszany na moim blogu, np. TUTAJ. Deszcz to takie zjawisko, które może nas "dopaść", w każdej porze roku, dlatego też nie zapomnijcie zabrać ze sobą parasola, nawet, gdy na niebie nie ma żadnej chmurki :)

12. Koszula na zmianę

To rada skierowana do Panów Młodych - pamiętajcie, aby zabrać ze sobą co najmniej dwie białe koszule. Zawsze możecie się poplamić, czy spocić, a Pan Młody w brudnej, zapoconej koszuli, na prawdę dobrze nie wygląda na zdjęciach :)

13. Coś niebieskiego, coś pożyczonego…

Wedle przesądu, Panna Młoda w dniu ślubu, powinna mieć coś nowego, starego, białego, pożyczonego i coś niebieskiego. Jeżeli nie macie pomysłów na coś niebieskiego, zapraszam TUTAJ. Oczywiście nic się nie stanie, gdy nie wypełnicie tego przesądu, sama zaczynam się nad tym poważnie zastawiać :)
Copyright © Szalona Panna Młoda , Blogger